| AnneRoseRock a întrebat:

Imi puteti recomanda un anime cu teme fantasy, comedie, romantism?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Muwz a răspuns:

11 Eyes
Ao No Exorcist
Black Rock Shooter
Chobits
Chrono Crusade
Dragon Destiny
Elfen Lied
Fate Stay Night
Gosick
Kingdom
Moretsu Pirates
Neon Genesis Evangelion
Lovely Complex
Nana
Queen's Blade Rebellion
Rosario Vampire
Sacred Seven
Saint Seiya
Shiki
Shin Sekai Yori
Sora No Otoshimono
Time Of Eve
Vampire Knight
Zatchbell

Anime-urile mele la cerintele tale
Funda?

3 răspunsuri:
| Raggy a răspuns:

A aparut un anime nou, Shingeki No Kyojin (Attack on Titan), pe care-l poti incadra in categoria 'fantasy' :). Uite despre ce e vorba: Acum cateva sute de ani, oamenii aproape că au fost exterminati de uriasi. Uriasii au de obicei cateva etaje în inaltime, par sa nu aiba inteligenta, devorează fiinte umane si par sa o faca din placere, şi nu de foame. Un mic procentaj din umanitate a supravietuit baricadandu-se intr-un oras protejat de pereti foarte inalti, mai inalti chiar si decat cei mai mari uriasi.
Revenind in prezent, orasul nu mai vazuse un urias de peste 100 de ani. Adolescentul Eren şi sora lui vitrega, Mikasa, iau parte la ceva oribil, atunci cand zidurile orasului sunt distruse de un super urias care apare din senin. Cum uriasii mai mici umpleau orasul, cei doi copii privesc oripilati cum mama lor este mancata de vie. Eren jura ca va omori toti uriasii si ca se va razbuna pentru intreaga umanitate. ( http://mangazutto.blogspot.ro/2013/07/shingeki-no-kyojin.html ) E interesant.
In ceea ce priveste cmedia, incearca Gintama. Dar si Durarara, Bleach, Naruto si One Piece au momente amuzante.
Si romantism..Vampire Knight, Rosario + Vampire, Love Hina

Noroc. :D

| AnneRoseRock explică:

Imi pare rau ca nu se pot da funde pentru toata lumea, ci numai pentru un raspuns, dar multumesc pentru raspunsurile date.

big hug big grin happy

| paralover a răspuns:

Buna.uite cateva animeuri care se incadreaza temelor tale:
1. Kaichow wa Maid-sama
2.Rosario+Vampire
3.Ouran highschool Host club
4.Bokura ga ita
5. Special A
6. Tasogare OtomexAmnesia
7.Amagami SS
8.Nana
9.Vampire knight(vampiriiiii =p~ )
10.Playful kiss
11.Kimikiss pure rouge
12.Natsuyuki Rendez-vous
13.Baka to test shoukanjuu
14.Sukite ii Na YO
15. Sword art online (SAO)
16. Kamisama Hajimemashita
17.Kimi no iru machi(nu e anime, sunt 2 ova-uri)
18.Amnesia
19.Sankarea
20.Toradora
Nu ti'am recomandat un anime ci 20. Sper ca te'am putut ajuta >big grin