| Mor3Na a întrebat:

Pentru fanii Prison Break! Am doua mari nelămuriri in legătura cu serialul...1: in ultimul episod din sezonul 4 micahel a fost electrocutat pentru a ii putea deschide usa Sarei. corect? Cum a supraviețuit el in sezonul 5? Ce s-a întâmplat cu ultima faza cea in care unește cablurile? Și a doua ce mai importantă: tumoarea pe creier care o avea? La fel. cum a supraviețuit in sezonul in 5? Nu a specificat nimeni nimic in sezonul 5 de astea doua. va rog dacă știe cineva sa m-a lămurească. mi-a dat dependentă filmul asta și am rămas cu multe întrebări. va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Totul a fost inscenat
s-a prefacut ca moare ca sa poata disparea
si tumoarea ca moarte lui sa nu para atat de dramatica

2 răspunsuri:
| Lzehxo a răspuns:

Poseidon l-a amenintat cu pretextul ca familia lui va avea de suferit, de aceea Michael si-a inscenat moartea si a supravietuit de fapt. El nu a murit.

| Mor3Na explică (pentru Lzehxo):

Pai asta știam... dar el avea o tumora pe creier după cum bine știm. ii curgea mereu sânge din nas. la operat la un moment dat generalul dar degeaba... in continuare ii curgea sânge. și nu a explicat nimeni cum a scăpat de tumoare. ii trimite și Sarei o scrisoare unde arara ca are tumoare.