| DIVERGENT a întrebat:

Ce filme de dragoste cu/despre adolescenti stiti? Spuneti-mi si mie 10-15 titluri. As prefera ceva in geul filmul "A Walk To Remember", dar este bun orice film, atat timp cat indeplineste conditiile scrise mai sus. Multumesc anticipat si DAU FUNDITA! happy
P.S. Scuze pentru categorie. laughing

5 răspunsuri:
| gmbod1 a răspuns:

Pai eu ma uit la cele de pe http://www.cinemagia.ro/filme-dragoste/2013/ sunt si noi si foarte frumoase dar eu prefer ceva gen Kick-Ass 2 daca il sti este actiune si cu dragoste dar povestea foarte frumoasa de abia astept continuarea

| ramonia a răspuns:

"the wow"- e un film super dragut cu doi soti care se iubesc, dar ea isi pierde memoria si el incearca sa o recucereasca... e un film de dragoste si drama in acelasi timp ca "a walk to remember" care apropo e filmul meu preferat.
"the last song"- e un film cu Miley Cyrus foarte tare si la care nu ai cum sa nu plangi
Sper ca o sa iti placa happy

| DIVERGENT explică (pentru ramonia):

Eu am vazut filmul LOL, in care joaca Miley Cyrus. big grin
Mersi de sugestii. :3

| KatlynKim a răspuns:

O sa incerc sa fac un top cu filmele vazute de mine si la care am plans, uite:
1. The Notebook
2. Tres metros sobre el cielo (1 si 2)
3. Hachiko - bazat pe o intamplare reala
4. The Last song
5. Dear John - dar nu prea m-a incantat finalul
6. Abduction - asta e cu Taylor Launter. Este un film de actiune, perfect pentru adolescenti ti-l recomandbatting eyelashes
7. If Only- nu m-a impresionat asa de tare
Vizionare placuta :*

| DIVERGENT explică (pentru KatlynKim):

Mersi de sugestii.
P.S. La Tres metros sobre el cielo nu mi-a placut partea a doua, dar primul film a fost SUPERB!