| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Ce parere aveti de serialul ''The Wire''? Mi se pare overrated.Adica e un serial ok, sunt pe la sezonul 3 ep 10, dar am vazut ratting-ul si am vazut si pareri pe reddit si Youtube si multi zic ca e cel mai bun serial si chestii de genu. Dupa cum am zis,e un serial ok/bun, dar nu mi se pare ca are nimic ''wow'', sezonul 2 mi s-a parut destul de plictisitor

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De ce spui "overrated"? Peste 300k de inși au spus că e de nota nouă și ceva. Eventual spune așa: pe mine nu mă "dă pe spate"

https://www.imdb.com/title/tt0306414/

| CelCareRamaneInUrma explică (pentru sierra1):

Da,pai tocmai d'asta am zis ca mi se pare bun,sau as putea zice ''nu ma da pe spate'' cum zici tu,deci e bun, dar nu e wow, nu e super, personal ii dau un 7, 5. Mi se pare mult noua si ceva.

| sierra1 a răspuns (pentru CelCareRamaneInUrma):

Am ințeles care-i opinia ta. Dar ceartă-te cu cei peste 300.000 de inși ce au dat nota 9 sau peste, nu cu mine

| CelCareRamaneInUrma explică (pentru sierra1):

Pai nu ma cert cu tine, doar mi-am zis opinia, tocmai pentru ca stiam rating-ul serialului.Tu ce zici? Daca l-ai vazut

| neprihanitul a răspuns:

Este considerat a fi cel mai bun serial de televiziune de pana acum. Gusturile in schimb nu se discuta. Am vazut serialul in urma cu 7-8 ani si le dau dreptate criticilor cand spun ca este cel mai bun serial de televiziune. Desi am vazut zeci de seriale de-alungul timpului, este singurul care m-a solicitat foarte tare cat timp l-am parcurs. Nu este un serial pe care sa il vezi in regim "bingeing". Este genul de serial la care vezi un episod si il lasi sa se sedimenteze informatia, sa filtrezi. Necesita si un anume bagaj de informatii si un nivel de maturitate ca sa intelegi evenimentele si sa gusti glumele fiindca da, desi este greu de crezut se glumeste foarte mult si are un umor negru foarte tare insa nu este niciun ras pe fundal care sa iti sugereze ca a avut loc o gluma si ca trebuie sa razi si tu. Pe de alta parte revin la ce am zis mai sus: gusturile nu se discuta. Iti sugerez totusi sa mai astepti si sa il vezi peste cativa ani.

| emisiunidada a răspuns:

M-am uitat si eu cateva episoade si m-am plictisit, te-ai uitat cumva la boardwalk empire? sau la six feet under? alea te prind? vorbim in privat undeva de seriale? ca si eu sunt pasionat.