| Bella456 a întrebat:

Voi ce parere aveți despre filmul Titanic?

Răspuns Câştigător
| Guildo a răspuns:

Este un film foarte bun in care s-a investit o gramada de bani, dar a iesit ceva mai mult decat satisfacator. Este imposibil sa nu te emotioneze macar putin povestea de dragoste dintre Jack si Rose, sau scufundarea vasului si moartea atator oameni. Coloana sonora este suberba si te atinge profund. Chiar daca sunt baiat recunosc ca am plans de 2 ori la final. A avut printre cele mai mari incasari din istorie si a castigat aproape o duzina o oscaruri, dar totusi sunt filme mai bune si mai emotionante, dar asta ramane numarul 1 pentru indragostiti.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca e singurul film care nu m-a impresionat deloc

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Am plans de fiecare data cand l-am vazut.Da, recunosc, e un film de dragoste foarte bun.

| michelia a răspuns:

L-am ocolit citiva ani pina sa-l vad. Ma siciia toata isteria facuta in jurul filmului de la lansare si pina la (nemeritatul) Oscar.
Pina la urma l-am vazut si sintetic spus, e un film placut, pentru adolescenti probabil.
Nu m-a fermecat, nu m-a impresionat si nu l-as revedea.
Daca ai insa vreo 16-17 ani, o sa-ti placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bun dacă-ţi plac poveştile de dragoste. Dacă ţii însă cont de tot ceea ce a însemnat acest Titanic în istoria recentă, e destul de nasol să vezi un film despre acel vapor şi despre acea catastrofă, iar subiectul principal să fie dragostea dintre doi tineri.

| RazvanFrezatul a răspuns:

Parerea mea este ca este cel mai tare film de drama si dragoste. Funda!