| LaChatte a întrebat:

Ce parere aveti despre filmul TITANIC?
imi puteti povesti in cateva randuri filmul (fara a copia de pe alt site)?

Răspuns Câştigător
| Hieer a răspuns:

Pai un film, foarte foarte frumos, extraordinar, si foarte trist am si plans la elsad..Pai Rose, o batranica de vreo 101 ani..incepe sa povesteasca filmul.Este vorba despre aceea tragedie din 1912. Rose se intalneste cu un tanar pe nume Jack, se indragostesc.Cand vasul se scufunda, ei raman impreuna, pana tanarul moare din cauza frigului. Tanara Rose, este salvata de o barca;happy

Sper ca te.am ajutat!

| LaChatte explică (pentru Hieer):

Moare de hipotermie, nu? apropo, si eu am plans de m-am trezit dimineata inconjurata de servetele. big grin

| Hieer a răspuns (pentru LaChatte):

Da,de hipotermie...Si eu am in suflet acum..acea dezamagire, ciuda daca pot sa zic asa..ca cei doi nu au ramas impreuna.sad

| LaChatte explică (pentru Hieer):

Macar el a ramas in sufletul ei happy

| Hieer a răspuns (pentru LaChatte):

Da, dar...sad

| LaChatte explică (pentru Hieer):

Dar ce?

| Hieer a răspuns (pentru LaChatte):

Mie imi paree tare rau, ca nu au ramas impreunaasad

| LaChatte explică (pentru Hieer):

Mie imi spui? cat am plans sad parca a venit sfarsitul lumii sad mai bine plecau cu avionul happy dar era si mai rau daca se prabusea crying

| LaChatte explică (pentru Hieer):

Apropo, ai primit mesajul?

| Hieer a răspuns (pentru LaChatte):

Si eu am planss...o gramdaasad

| Hieer a răspuns (pentru Hieer):

Da, acum m.am uitat si l.am primit, o sa iti dau addbig grin

20 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Hai ma serios? Nu ai vazut Titanic? Cred ca este cel mai vazut film! Mai bine te uiti la el decat sa iti zicem noi cum se termina.

| Adelin89 a răspuns:

Brock Lovett este un cautator de comori si incearca sa recupereze vechi artefacte impreuna cu echipa sa de pe epava Titanicului, un vapor urias care s-a scufundat in Oceanul Atlantic in 1912 dupa ce s-a izbit de un iceberg. Lovett cauta diamante si pietre pretioase, dar descopera un portret al unei tinere fete care nu poarta altceva decat un colier. Cand Rose, in varsta de 102 ani, spune ca ea este tanara din portret, actiunea se muta in 1912 in Southampton, unde pasagerii se urcau la bordul navei Titanic. Printre ei se aflau tanarul Jack Dawson si Rose DeWitt Bukater, care se intorcea in Philadelphia cu logodnicul ei, Cal Hockley, un instarit om de afaceri. In timpul calatoriei, Rose se indragosteste de Jack, iar Cal incearca sa se razbune. Intre timp, Titanicul se ciocneste de UN iceberg si apa navaleste in compartimentele din fata. Cal continua sa-i urmareasca pe Jack si pe Rose, iar in tot acest timp uriasa nava isi incepe coborarea catre adancurile oceanului.
Funda?

| LaChatte explică (pentru Adelin89):

COPIERE, tampitule! acelasi lucru am intalnit pe net!

| AnabellaXD a răspuns:

Povestea de dragoste dintre Rose si Jack impresioneaza pe oricine. happyTitanicul a fost un adevarat palat plutitorhappy ( avand prima sala de gimnastica pentru femei). Toti cei care se imbarcau pe Titanic se credeau alesi, norocosi, iar rudele si fotografii ii priveau cu invidie.Calatoria sa a fost prima dar si ultima. Data de 10 aprilie 1992 a fost speciala pentru toti, pe cand cea de 14 aprilie 1992 parca striga sa fie stearsa din istorie happy Pe Titanic s-au imbarcat 2224 de persoane, insa 1514 au murit in cumplitul incident.La ora 23:40 pe data de 14 aprilie 1992 Titanicul se izbeste frontal de un aisberg.Cum barcile de salvare erau cat pentru jumatate din populatia de pe vas multe persoane au murit, in special barbatii, datorita principiului,, mai intai femeile si copii,,. Despre Titanic se spunea ca este inscufundabil, insa, soarta natura si Dumnezeu ne-au aratat contrarul.Desi avea in mana avertizarea de aisberg, capitanul mareste viteza vasului.În 1898, cu 14 ani înainte de scufundarea Titanicului, autorul american Morgan Robertson a publicat un roman in care acesta prevestea scufundarea unui titan precizand locul ziua ora si cauza.Acesta a fost considerat,, diavol,, iar romanul a fost blestemat.
Revenind la film acesta este regizat de James Cameron, care impleteste tragica poveste de dragostea cu tragedia maritima dand nastere unei adevarate opere TITANIC. Jack, un tanar,, pictor,, castingand la un joc de noroc un bilet pe Titanic se considera a fi un adevarat norocos.Rose impreuna cu logodniul si cu mama sa sunt si ei prezenti pe Titanic.Cand cei doi se intalnesc traiesc o adevarata poveste de dragoste, netinand cont de clasele sociale din care proveneau, chiar daca la sfarsit Jake moare, Rose ii promite ca va fi mereu puternica.happy
Sper ca te-am ajutathappy

| LaChatte explică (pentru AnabellaXD):

Si tu ai copiat, nu? :I

| AnabellaXD a răspuns (pentru LaChatte):

Nu happy informatia cu romanul si numarul de persoane sunt de pe net. In rest din ce am citit si am auzit am sistematizat oh go on straight face

| LaChatte explică (pentru AnabellaXD):

Atunci, scuze happyhappyhappy

| AnabellaXD a răspuns (pentru LaChatte):

Nu-i nimichappy Si eu as fi reactionat la fel ca tinehappy

| cumvacumvacumvacumva a răspuns:

Este un film interesant.
Se spune ca cu toti s-au pornit in America
si era noaptea cind vaporul titanic s-a scufundat 1500 de oameni au murit era iarna si ei au inghetat in apa de frig.
Vaporul titanic a fost cel mai mare vapor din lume.El s-a scufundat deoarece s-a lovit de un aisberg si s-a rupt in doua vaporul si atunci au murit multa lume.Numa-i copii si femeile s-au suit pe corabii dar restul n-au incaput si au inghetat de frig.

| LaChatte explică (pentru cumvacumvacumvacumva):

Bine dar unii copii si unele femei au murit happyhappyhappy