| Sonia98 a întrebat:

Ce se v-a intampla in filmul suflete pereche in continuare?

Răspuns Câştigător
| MiniMeow a răspuns:

Punni se casatoreste cu Mittal pentru banii lui (Mital se casatoreste cu ea pentru casa bunicii sulochana unde vrea sa construiasca hotel ). Punni semneaza un contract pre-nuptial unde ii promite lui Mittal casa bunicii ei. Onir, Purvi, Arjun si Ovi fac accident. Purvi naste o fetita dar copilul lui ovi moare. Purvi ii da copilul ei lui Ovi. Cu totii sunt fericiti ca ovi "a nascut" o fetita dar sunt si tristi pentru ca copilul lui purvi "a murit ". Soham va fi eliberat din inchisoare si este convins de Balan sa il impuste pe Manav. Soham ajunge la Manav si Archana dar se simte prins intre parintii lui reali si cei care l-au crescut. El este confuz si decide sa se impuste singur insa pan la urma arma trage si o impusca pe Archana (accidental). Archana ajunge la spital si este in coma. Soham este dat la politie. Arjun isi numeste copilul ( cel al lui purvi care este la ovi ) Pari. Ovi (care crede ca Pari e copilul ei ) ii spune lui Purvi sa stea departe de Pari. Cand a schimbat Onir copii Mittal a filmat asta si acum il ameninta pe Onir ca va arata video-ul la tribunal si il va baga la inchisoare. El face asta ca sa se razbune pe Onir pentru ca l-a acuzat mai demult ca face trafic de organe. Punni confisca cd-ul lui Mittal. Mittal ii cere lui Punni cd-ul. La tribunal un cd gresit este aratat si Onir e salvat. Mai apoi se afla ca Onir a distrus cd-ul in absenta lui Punni. O mare sarbatoare se tine de Mahashivatri. In timpul acesteia Mittal cauta cd-ul dar Onir ii spune ca l-a distrus. Varsha este eliberata din inchisoare si isi face aparitia la casa bunicii Sulochana dar bunica o da afara din casa. La sarbatoare Onir si Arjun se imbata. In timpul betiei Onir isi marturiseste dragostea pentru purvi ceea ce o socheaza.

Mai multe gasesti aici : http://en.wikipedia.org/wiki/Pavitra_Rishta la rubrica Plot --> Six Months Later ( P.S. e pe engleza )
Funda? :D

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Eroina principala ramane cu calul, ca-i mai barbat! happy

| Ionutzu_6007 a răspuns:

Pai Archana si MAnav se vor umpaca si vor lacui in casa lui manav din India, Purvi se indragosteste de Arjun si are o aventura cu el dupa care vine in india Ovi si se cesatoreste cu Arjun(la nunta se afla si de tot ce a mintit savita in legatura cu biletele de acum 18 ani si cu actele de divort semnate de ea, la nunta lui arjun cu ovi intr-o poza apare varsha "presupusa moartalaughing" si archana pleaca in cautare ei, o prinde si o intreaba de copilul ei care i l.a furat, iar aceasta zica ce e mort, dupa aceea e la inchisoare cu sotul ei deoarece a furat cupilul lui archana. insa copilul lui manav cu archana traieste si e un golan "Sohan parca il cheama" si el vrea sa o rapeasca pe ovi, dar ovi fiind imbracata ca purvi, el o rapeste pe purvi. dupa aceea arjun pleaca in cautarea ei si el este impuscat de 2 ori. Sohan este bagat la inchisoare de manav care nu stie ca e copilul lui, insa archana afta, dar prea tarziu si hotarasc sa.l lase acolo pana se potoleste si isi va schimba parerea despre manav si archana), iar purvi se casatoreste cu un doctor dar ei tot se iubesc(arjun si purvi), dupa ceva timp ovi devine alcolica si e si insarcinata cu arjun, iar purvi e insarcinata tot cu arjun (din aventura dinaintea casatorieilui arjun cu ovi), ele (ovi cu purvi) nu prea se mai inteleg si dupa ceva timp hotarasc se se duca toti 4 la un templu(arjun, ovi, purvi si doctorul) pe drum isi rezolva probleme si devin surori, dar au un accident de masina si trebuie sa ajunga la spital. acolo ovi pierde copilul, iar purvi naste o fetita, purvi afland ca i.a murit copilul surorii vorbeste cu doctorul(sotul ei) sa ii de.a fetita ei lui ovi si sa zica ca ei i.a murit copilul si lui ovi nu.
atat am vazut si inca mai am de vazut adica inca se filmeaza la el si la noi pana acum sunt in jur de 600 de episoade, la ei 985laughing si ince se mai filmeaza. acum vizionare placuta ca e foarte frumos serialul il rezomand oricui (si baietilor ca poate au ceva bun de invatat laughing ca si mine[sunt baiat]) laughing))...