Întrebare recomandată | GolopențaAdrian a întrebat:

Cel mai bun film al tuturor timpurilor? De ce este cel mai bun film al tuturor timpurilor?

Răspuns Câştigător
| VenomMMA a răspuns:

Nu exista asa ceva. Fiecare persoana are o opinie diferita cand vine vorba de filme, muzica etc. Aici e vorba de gusturi, de actori, de tot ce tine de regie. Nu poti compara filmele de acum 40 de ani, cu cele din zilele noastre. Cel mai mult conteaza sa-ti placa tie. Deci, un film poate impresiona prin multe chestii, important este sa-ti transmita un mesaj si tu sa-l intelegi. Nu stau acum sa detaliez. Asta ar dura o vesnicie. happy

| GolopențaAdrian explică (pentru VenomMMA):

Da dar de ce se fac topuri cu filme ca fiind cele mai bune? Ca de exemplu godfather etc.

| VenomMMA a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Pentru ca fac parte din tot felul de genuri. Gen mafia: Godfather, romantic-drama: Titanic, war: Lista lui Schindler, Pianistul. Fiecare gen are cate un film care o sa fie mereu ''cel mai bun al tuturor timpurilor''. Si asa o sa ramana. Unele filme sunt batute in cuie.

13 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Cauteti pe GOOGLE:Cele mai bune filme de top sau filme de capodopera sau cele mai bune filme de OSCAR!

| UnBroken2016 a răspuns:

A zis cineva Nasul sau Inchisoarea ingerilor? Ah, parca imi place site-ul asta mai mult. Si eu care ma asteptam la Amurg sau alte "capodopere". Vad ca zici mai sus de top, la mine top 3 ar fi Nasul, Inchisoarea ingerilor si Bridge of Spies.

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Si eu consider ca inchisoarea ingerilor este extraordinar.

| Deaad a răspuns:

Intr-un top am vazut ca este The Shawshank Redemption pe care l-am vazut de 3 ori.

Merita primul loc, alaturi de Green Mile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca topul e destul de accurate.

http://www.imdb.com/chart/top

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As mai adauga si Mr Nobody in top, are nota 7.9, deci mai avea putin pana sa ajunga in acel top, si chiar merita.

| Nitunitu a răspuns:

Asa cred mai multe persoane care au si votat acest lucru. Dar poate iesi maine un alt film cel mai bun film al tuturor timpurilor.

| KNST a răspuns:

7 arte - Ion Popescu Gopo

| RokoRo a răspuns:

"Cel mai bun film al tuturor timpurilor" este doar o expresie. Nu exista asa ceva.Un film poate fi pe primul loc la un anumit criteriu: numarul de spectatori, numarul de premii, valoarea incasarilor, numarul de tari in care a fost difuzat, etc. Nici un film insa nu va fi pe primul loc la absolut toate criteriile de apreciere, ceea ce face ca filmul cel mai bun, la modul absolut, sa nu existe.

| Alexandraaaa11 a răspuns:

Home alone 1, 2, 3 laughing)