| d2i2n2 a întrebat:

Cine s-a uitat la filmul acesta : http://www.cinemagia.ro/filme/mama-569428/?? L-am vazut si eu este chiar HORROR,nu am vazut pana la sfarsit ca nu mai rezistam,imi era si mi-e frica.Totusi am inteles despre ce se zicea in film,aceea fantoma era geloasa si urata :)).Cand i-am vazut prima oara fata m-am speriat.Ce nu am inteles este de ce la inceput tatal fetitelor a vrut sa le omoare,adica prima oara a mai comis o crima in casa lui am inteles si dupa a luat fetitele si s-a urcat in masina. Fata ce-a mare i-a spus tatalui sa conduca mai incet,nu a ascultat-o si asa a facut accident dupa sau dus in padure si au gasit o casa, tatal a vrut sa o omare pe fica ce-a mare dar a venit aceea fantoma si l-a omorat.Deci intrebarea mea este de ce a vrut sa le omoare? Ca nu am inteles la inceput.

Răspuns Câştigător
| Andeuta a răspuns:

Nu am fost atenta scuze. Pai sa stii ca exista o explicatie pentru asta: La inceput se spunde despre un schimb de focuri intre mai multi parteneri de afaceri si ca in urma acestuia tatal fetelor a scapat(probabil este implicat in afaceri murdare). El rapeste fetele si fuge cu ele si pe drum fiindca se intampla acel accident probabil ca este constient ca nu ii va gasi nimeni si vrea sa le omoare!

4 răspunsuri:
| Andeuta a răspuns:

Pai nu a vrut sa le omare...la inceput le-a tinut captive si a vrut sa aiba gija de ele fiindca ei ii murise copilul. Cand familia fetelor a venit sa le recupereze ea a inceput un razboi pentru a le pastra pe fete pentru ea. La final creatura aia le ademeneste pe fetite pe o stanca si incearca sa le faca sa se arunce de pe ea.: Daca nu le poate pastra ea, sa nu le aiba nimeni si sa moara. Fetita cea mica se arunca de pe stanca, dar cea mare ramane cu parintii ei reali. Sper ca te.am ajutat funda?big grin

| d2i2n2 explică (pentru Andeuta):

Mersii,pentru acest raspuns.Dar intrebarea mea era de ce la inceputul filmului tatal fetitelor a vrut sa o omoare pe fata ce-a mare?

| d2i2n2 explică (pentru Andeuta):

Mersii :*

| Andeuta a răspuns (pentru d2i2n2):

:*

| Andeuta a răspuns (pentru d2i2n2):

Nu am fost atenta scuze. Pai sa stii ca exista o explicatie pentru asta: La inceput se spunde despre un schimb de focuri intre mai multi parteneri de afaceri si ca in urma acestuia tatal fetelor a scapat(probabil este implicat in afaceri murdare). El rapeste fetele si fuge cu ele si pe drum fiindca se intampla acel accident probabil ca este constient ca nu ii va gasi nimeni si vrea sa le omoare!