| Artemesia a întrebat:

Dar despre acest videoclip ce spuneti? va place?
Dati-va cu parerea! Dar despre film? Va incanta povestea? Mie mi se pare interesanta cartea, iar acest film mi se pare cel mai bun; voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

"La rascruce de vanturi"? s-a intamplat intai sa citesc romanul( care m-a prins foarte tare) si abia apoi sa vad filmul.Adica filmele,ca s-au facut o gramada. Englezii sunt foarte buni cand vine vorba de ecranizari.
Muzica lui Kate Bush? sigur ca se potriveste,versurile sunt scrise pentru povestea asta iar solista are un temperament asemanator cu al lui Cathy.
Ai vazut " Tess D'Urberville" film dupa ecranizarea cartii lui Thomas Hardy? sigur iti va placea! eventual cauta filmul facut de Polanski, cu Nastassja Kinski, cred ca din genul asta de filme as alege mai degraba "Tess" si apoi "Wuthering Heights" dar lupta intre cele doua ar fi foarte stransa happy