| Armulia a întrebat:

De data asta mai caut un alt desen animat de care nu am mai auzit de ceva vreme, ma uitam la el mereu cand aveam vreo 8-15 ani si l-am vazut chiar mai de curand, cam acum cativa ani.

Era vorba despre o fata baietoasa cu parul blond si cret, pantaloni de blugi evazati si cu o bereta pe cap (sau sapca, nu mai tin minte bine), parca avea niste petice pe haina ce semanau a inimioare roz. Ea avea doua prietene de gasca: o fata afro-Americana cu parul negru si cret strans in varful capului, fara breton si cu o tinuta mai simpluta asa, parca avea un maiou galben, purta tot blugi parca. Si cealalta, ultima fata din gasca, era una care parea cam asiatica, dar totusi avea parul roscat mai scurt de nivelul umerilor, ea parca purta ceva rosu, tot un fel de maiou si pantaloni scurti imi aduc aminte.

A nu se cofunda cu „Total Spies" fiindca si acela seamana ca idee cu ce am spus eu numai ca asta de care zic eu stiu ca se numea „Polly Pocket" sau ceva asa, doar ca atunci cand caut Polly Pocket imi da tot niste fete dar nu seamana cu cele la care ma refer. :/

In plus, desenul asta animat de care zic eu era si ceva cu scoala. Fetele dupa ce ieseau de la scoala, se duceau la casa bunicii fetei cu parul blond si acolo mereu bunica le facea prajituri si placinte si mereu serbau cate ceva, ziua cuiva, Craciunul, Pastele, tot soiul. Mai stiu si ca fata blonda avea un fratior mic ce statea mai mult cu bunicii la ferma decat la oras si mereu astia il gaseau tavalindu-se in noroi cu un purcelus (avea un nume dar nu mai tin minte), bunica lui mereu il certa ca se joaca in noroi cu purcelusul acela, dar lui nu-i pasa si alerga prin casa cu hainele pline de noroi, iar sora lui mai mare (cea blonda) cam radea de el ca e cam prostut.

Imi aduc multe din serialul acesta, chiar si alte scene, dar nu pot scrie asa mult, haha. Imi poate spune cineva ca stie? E imposibil sa nu stie nimeni fiindca il dadea mereu pe Minimax la TV. Am uitat sa scriu la intrebarea pe care am pus-o data trecuta, dar cine spune raspunsul corect, ii dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| alexxxxxxxxxx a răspuns:

Holly Hobbie?

| Armulia explică (pentru alexxxxxxxxxx):

Exact! Multumesc foarte mult! Caut de mult timp si nu gaseam!

6 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Creca te referi la Sabrina vrăjitoarea

| ReddY25 a răspuns:

Sau Bibi Blocksberg

| timidu89 a răspuns:

O chema Lina pe fată? Era ceva vrajitoare

| trophin a răspuns:

Cauta desene animate din anii respectivi. Acu 3 ani, 2 ani sau asemănătoare cu ceea ce ai scris