| KapshunikaViorika1994 a întrebat:

Bunaaa peste 12 zile am sa incep iarasi scoala (in Italy) din pacate.Stiu ca sunt problemele mult mai importante, si ca intrebarea mea e o prostie, dar as vrea sa vi cer parerea voastra si niste sfaturi despre "look-ul meu"=)
Voiam sa ma imbrac asa: t-shirt fara maneci (seamana mult cu un maiou) alba si roza cu o pisicuta, e cam decoltata, blugi skinny albastru deschis, pantofi cu toc (nu inalt) albi. Parul am sa-l tin buclat (asa e parul' meu natural). Ce fel d makiaj imi recomandati?
P. S= Am parul buclat blond foarte deschis, ochii albastri si pielea amandoi foarte foarte deschisi. As vrea ceva simplu dar bine facut, sa nu iasa prea-n evidentza (colegii mei sunt toti italieni si vorbesc mereu pe la spate)
P. S2= credeti ca tricoul pe care am ales-o e prea decoltata pentru prima zi de scoala? Bineinteles am sa iau si un cardigan sau altceva pentru a ma acoperi umerii=).
fundita!

Răspuns Câştigător
| ๓єllเครtคг a răspuns:

Incearca un machiaj natural pentru blonde gasesti pe toate site-uri pentru fete si moda. Daca va da voie, poti purta hainele propuse dar eu zic sa optezi pentru un tricou mulat, nu maiou, sau o camasa alba gen ie cu maneca pan' la cot! Puup[!

9 răspunsuri:
| ahlrh a răspuns:

Mamăăăă :o, știm limba Română big grin

| Deea_4113 a răspuns:

Heyy ...eu cred ca pentru prima zi de scoala mergi ca la discotecasad.skz iti recomand un tricou dar nu asa decoltat.pentru ca o sa te vb toti ca esti o... parul e foarte frumos dupa cum l'ai descris :X si aa da pantofii.mai bine schimbai cu o pereche de tenesi day dreaming o sa fii mult mai comoda. sper ca te'am ajutat si scuze daca nu esti de=o parere cu mine.pup bye*

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Asa si ce te lauzi ca faci tu scoala in Italia?

| KapshunikaViorika1994 explică:

Scuze pentru greseli, dar nu-s romanca

| KapshunikaViorika1994 explică:

Nu voiam in nici un caz sa ma laud ca sunt in It, dar! as vrea sa vin in tara.
pentru Ryke: inca stiu prost romana, deoarece nu is romanca!

| BeyonceFan a răspuns:

Da, maioul este putin cam decoltat. Dar daca vrei sa nu se mai vada decolteul, poti sa iti iei pe dedesubtul tricoului unul fara bretele, si sa-l fiexezi pentru a ascunde decolteul. Deci va arata cam asa:http://www.google.ro/......tp?/imgres Si pentru machiaj te poti face asa:http://www.google.ro/......tp?/imgres Si iti explic cum te poti machia asa:
-te dai cu un fard de pleoape roz mai deschis, dar care sa se observe
-peste culoarea roz, mai deasupra ochilor, dai cu un roz mai inchis, ca in imagine
-folosesti un far de obraji tot roz-lucitor daca vrei
-iar buzele le faci cu un roz-opac(care sa nu straluceasca, dar sa aiba o anumita reflezie, ca in poza)
Sper ca te-am ajutat si succes la scoala!

| GabrielusRacing a răspuns:

Fara

| EuVersatu a răspuns:

-Nu este decoltat deloc.
-Si nu-i lasa sa vorbeasca pe la spate!
-Si as vrea si eu idd tau daca se poate
-Sper ca te-am ajutat
-Ceau