| redds98 a întrebat:

Era un film inainte cu un chinez.La inceputul filmului il arata pe el cum il omoara pe un gras.Iar la sfarsit se bate cu 100 de oameni si pana la urma moare..Atat imi aduc aminte.Dau funda cine-mi zice.

1 răspuns:
| Leocerba a răspuns:

E vorba de un mystery thriller?
Ma rog, chiar daca n-o fi asta, totusi merita sa incerci, iti recomand filmul, personajul principal face performanta, nu gluma, si este o scena cu bataie intr-un hol, vreo 4 minute in care anti-eroul inarmat cu un ciocan pune la punct vreo 20 de batausi. Scena aia este cu adevarat extra-extra-faina, e trasa dintr-o bucata, fara taiere, fara editare, fara montare!
Filmului ii zice Oldboy.
Aici e scena:
http://www.youtube.com/watch?v=4CKxDMOF4EI