| CatalinInside a întrebat:

Funda
Am instalat un winds SP 2 curand, am instalat codecuri, programe de vizionat orice fisier video, dar nu reusesc sa le vizionez.
Cu orice program incerc mi-se blocheaza pc-ul.

Stiti careva care ar fi cauza si cum o pot remedia?
Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal! Ideea nr.1: instaleaza-ti placa video. Nr. 2: instaleaza AceMegaCodec (o versiune cat mai 9). Nr. 3: Instaleaza VLC! - asta deschide 99%! Succes!

7 răspunsuri:
| kleorys a răspuns:

Incerva programul VLC player

| kleorys a răspuns:

Deci daca nu ti merge nici VLC playerul inseamna ca nu ai instalat paca video bine! si eu am patit tot asa odata am instalat win 7 si toate programele pentru calc. (am crezut doar ca le am instalat) nici mie nu mergea nici un film, si mi se bloca calculatorul! M am uitat stii in hardware/device manager si am vazut ca nu s a instalat ceva.
Asa ca...

| CatalinInside explică:

Placa video?! daca te referi la driver, da e si normal.

| CatalinInside explică:

Pai mi-se intampla prima data cand nu pot vedea un filme si nu pot remedia problema, am incercat orice. Si stai linistit ca amwinking pc-ul destul de bun incat sa pot viziona un film(totusi imi merge si Fifa 11 asa ca nu exagerati) laughing)), infine oricum vad ca ceva concret nimeni nu mi-a dat.

| CatalinInside explică:

laughing ce te face sa crezi ca nu stiu ce am in pc thinking, oricum mersi pentru. "ajutor" la tine a fost altceva, mie jocurile imi merg, filme online le pot vedea (sau orice video online)

SUBIECT INCHIS

| potzo a răspuns:

Singura informatie relevanta pe care ai dat-o este ca ai instalat Windows SP2.
Mai trebuia sa spui daca ai putut vedea vreodata filme pe calculatorul tau (cat de vechi este), ce placa video ai, ce procesor, ce memorie...

| 46 a răspuns:

Ti-ai instalat placa video?