| anonim_4396 a întrebat:

Incerc de doua zile sa convertesc un fisier word in pdf, nu prea reusesc, are 100 pag, sunt si foarte multe poze, prin urmare e foarte mare si rezolutia, am incercat cu 3 programe sa convertesc, aveti idee cum as putea proceda, cunoasteti vreun program de convertire in pdf sa permita cu rezoolutie mai mare?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai incercat cu Adobe Acrobat? Numai bine!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E un program care se cheama Convert Doc. Ai incercat si cu ala? Mie mi-a mers, desi, nu am avut, e adevarat, un fisier asa de mare.

| anaana2323242 a răspuns:

Deschide fisieru actual cu notepad si dai sus in colt la fisier si dai salvare ca si scrie un nume...cum ar fi poze.pdf (neaparat pdf) si o sa se schimbe

| Amabilul a răspuns:

Incearca programul asta daca nu l-ai folosit deja...mi-e mi-a convertit pana acum foarte bine http://www.nchsoftware.com/documentconvert/versions.html

apasa pe Windows Download

| Jesye a răspuns:

Deschide cu word (asa cum e) dai "save ass" si acolo ii pui extensia.pdf

| Nymeria a răspuns:

Http://www.zamzar.com/ il folosesc si merge perfect, iti trimite formatul pe email

| Hunedoreanul a răspuns:

Am incercat acum cateva minute si programul recomandat, din pacate nu reusesc, documentul are 54.853 MB, cat o fi limita?

| Hunedoreanul a răspuns:

Cu osc programul, am lucrat cu el si mi-a mers bine, de data asta n-a prea mai vrut, cu siguranta din cauza rezolutiei. Fisierul pe care vreau sa-l convertesc este de fapt o carte, tot incerc sa o trimit editurii spre publicare, nu vrea nicicum sa se trimita.