| Loly a întrebat:

Hei.Am niste intrebari pentru voi. Dar sa raspunsa cine estie cu adevarat.
1.Cate parti din New Moon sunt?
2.Va fi transformata Bella in vampir?
3.New Moon sau Twilight sunt acelasi film?
4. Daca Twilight nu e acelasi film cu New Moon cate parti sunt si din el?

Astept raspunsuri >; d

Răspuns Câştigător
| Kenvelo_7641 a răspuns:

1) Exista numai un film New Moon care apartine Saga:Twilight
2) Bella va fi transformata in a 4-a parte a Saga Twilight: Breaking Dawn(Zori de zi)
3) Twilight a fost primul film al Saga Twilight, New Moon al doilea
4) Sunt 4 parti ale Saga Twilight:
Twilight
New Moon
Eclipse
Breaking dawn

traduse
Amurg
Luna noua
Eclipsa
Zori de zi
Acestea le poti gasi sub forma de carti daca iti place sa citesti, sfatul meu ar fi sa da deoarece filmele nu spun totul din carti.
Sper ca te-am lamurit.

8 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

1. Seria se numeste Twilight si are 4 carti dar va mai aprea si o carte din perspectiva lui Edward
2. Da, Bella va fi transformata in vampir in ultima carte
3. Twilight si New Moon sunt doua volume diferite ale seriei Twilight
4. Sunt 4 carti si or sa faca 5 filme deoarece pe ultima o impart in doua ca sa explice mai bine finalulbig grin

| justagirlll a răspuns:

Seria amurg cuprinde 4 carti:
amurg
luna noua
eclipsa
zori de zi
mai este si cartea noua si scurta viata a lui bree tanner-o poveste din eclipsa
bella va fi transformata in vampir in zori de zi

funda

| Cherry56 a răspuns:

1. 1. (toata seria se numeste Twilight care a dat numele primului film/carti si e impartita in 4 parti: Twilight, New Moon, Eclipse, Breaking Dawn)
2. Da, in Breaking Dawn
3. Nu, ti-am explicat mai sus tongue
4. Vezi mai sus

| GogosikaInfuriata a răspuns:

Pai primul este Twilight, a doua parte New Moon (continuarea primei parti) si a treia este Eclipse (continuarea celei de-a doua parte a filmului). Cred ca va fi transformata Bella in final big grin de catre Edward happy

| Princessee a răspuns:

1.Este o singura parte.
2. Da. In a 4-a carte Zori de zi.
3.Sunt 2 filme diferite. Twilight e prima New moon a doua.
4. Sunt 4 parti: twilight(amurg), new moon(luna noua), eclipsa. zori de zi.

| Andra00009 a răspuns:

1. poate cate parti din saga twilight sunt. sunt 4 parti
prima este twilight
a doua este new moon
a treia este eclipse
a patra este breaking down
2. da! Bella va fi transformata in vampir
3. new moon si twilight fac parte din aceiasi categorie ( saga twilight) nu sunt acelasi film
4. cum adica cate parti sunt? in total sunt 4 parti!
fundita?:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2. Da, Bella va fi transformata in vampir.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2. Da, Bella va fi transformata in vampir.(de catre Edward ca sa poate avia copilul in continuare si varcolacul se va indrogosti de colpila)big grin