| tanaka a întrebat:

Ino yamanaka vs sakura haruno....care o alegeti? justificati alegerea pe care ati facut-o

3 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Sakura ar castiga fara discutii pentru simplul fapt ca e antrenata mult mai bine si de nimeni alta decat de Tsunade, una din Legendary Sannin. Este ea mai baietoasa si dura, dar cam asta necesita ca sa supravietuiesti in lumea ninja. Ino insa e mult mai feminina si draguta, dara cand este necesar poate si ea sa devina destul de periculoasa ca adversar cu abilitatea ei de a intra in trupul altora si sa-i controleze, dar tot nu se compara cu Sakura, care ar putea foarte simplu sa se miste foarte rapid si sa inchida distanta intre ele pentru a-i da lu Ino un finishing blow.

| Arikirinmotoka a răspuns:

Sakura Haruno castiga, deoarece este antrenata de al V-lea hokage care este si de asemenea un sannin. Ea este de asemenea mult mai priceputa la ninjutsu medical si este mult mai rezistenta.