| anonim_4396 a întrebat:

Ofer funda! Va rog sa ma ajutati,sunt in pana de idei, am devenit dependenta de anime si nu mai stiu ce sa mai privesc.Am destule sugestii pe internet dar imi e ca nu nimeresc anime bun si imi pierd timpul degeaba.As vrea sa imi sugerati daca doriti sa ma ajutati cele mai frumoase,incitante, pline de suspans anime-uri de dragoste care v-au atras voua atentia in mod special.De exemplu mie mi-a placut foarte mult Kamisama Kiss si Vampire Knight, ceva de genul m-ar interesa sau chiar mai bun.Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LeSuiton a răspuns:

Dupa ce te vei plictisi de anime urile de dragoste va trebui sa te uiti si la astea, sunt foarte bune.
The promised neverland (12 episoade, te tine in suspans, poveste buna), Parasyte (24 episoade, te tine in suspans, personaj principal foarte bun), Ajin (extraordinar, 26 episoade, animatie foarte ciudata dar te vei obisnui, actiune foarte buna, personaje extrem de bune, te tine in suspans), Death Parade( 12 episoade, te tine in suspans, personaje bune), Another.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru LeSuiton):

Le-am vazut pe toate, dar asa cum ti-am promis iti ofer funda si iti multumesc pentru efortul depus.Salutare!

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru LeSuiton):

Inainte nu priveam anime-uri de dragoste,tocmai de aceea le stiu, Death Parade mi-a placut cel mai mult din lista oferita de tine, faza este ca dupa ce am privit Kamisama Kiss, am tot cautat ceva asemanator, ceva la fel de intens si sunt destule sugestii si pe internet dar am vazut si multe anime-uri care nu au fost bune si din aceasta cauza mi-e teama sa incerc altul ca sa nu am parte de esecul timpului pierdut degeaba.

8 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Incearca Steins Gate, n-o sa regreti. Nu e neaparat pe genul asta de indragosteala si iubire, dar e unul dintre cele mai bune anime-uri.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru Ineys):

L-am vazut, iti multumesc pentru efortul depus.

| LeSuiton a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Uite atunci un anime aparut luna aceasta pe 11 iulie, deocamdata sunt 4 episoade postate.
https://ak244.anime-kage.eu/ak/anime/kanojo-okarishimasu
Cel mai probabil vor fi 12 daca nu mai mult.
Genurile sunt: Comedie, Dramă, Ecchi, Romantic.
Temele sunt: Harem, Triunghi amoros
Primele 4 episoade sunt chiar bune.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru LeSuiton):

Multumesc!

| unu3doi2trei1 a răspuns:

În materie de anime-uri de dragoste, mi-au plăcut și mi-au atras atenția Your Lie in April, Violet Evergarden, Kuzu no Honkai, Sukitte Ii na eu, Net-juu no Susume.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru unu3doi2trei1):

Le-am vazut, iti multumesc mult oricum.