| anonim_4396 a întrebat:

Ofer funda! Anime-uri gen Kamisama Kiss va rog din suflet,am devenit dependenta de acest anime si nimic nu mi se mai pare la fel de bun, m-a lasat asa cu o rana in piept dupa ce l-am terminat. Am nevoie de un anime la fel de intens ca acesta.Stiu ca am devenit obsesiva pe anime-uri pentru ca am mai pus intrebarea, ajutati-ma va rog.Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DNA01 a răspuns:

Nu știu dacă aceste anime-uri sunt asemănătoare cu Kamisama Kiss, pentru că eu nu am văzut anime-ul, dar acestea mi-au plăcut foarte mult.

1. InuYasha
2. AnoHana
3. Your lie in April
4. Angel Beats
5. Charlotte
6. Beastars
7. Hyouka
8. Plastic Memories
9. Violet Evergarden
10. Koi to Uso (Love and lies)
11. Kaichou wa maid-sama
12. Kaguya-sama: love is war
13. The Melancholy of Haruhi Suzumiya
14. Toradora
15. The ancient magus' bride
16. Akatsuki no Yona
17. Snow White with the Red Hair
18. Inu x Boku SS
19. Houseki no Kuni (Land of Lustrous)
20. Noragami
21. Durarara
22 Deadman Wonderland
23. Mirai Nikki (Future Dairy)
24. Death Parade
25. Danganronpa
26. Angels of Death (ăsta e horror)
27. Assassination classroom
28. Neon Genesis Evangelion
29. Re:zero
30. Code Geass
31. Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer)
32. Hotarubi no mori e

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru DNA01):

Iti multumesc din tot sufletul, ma bucur ca am gasit o persoana ca tine care a tinut cont de intrebarea mea si ai depus efortul de a-mi sugera atatea anime-uri. Daca nu ai vazut inca Kamisama Kiss chiar ti-l recomand e foarte foarte bun, are 2 sezoane si dupa ce urmaresti sezoanele sa urmaresti si OVA-urile neaparat pentru ca au legatura intre ele, sunt 5 OVA-uri. Daca te vei apuca de anime, dupa ce il vei termina as vrea sa imi lasi un mesaj sa iti exprimi parerea desigur numai daca doresti.Te pup si iti multumesc! O seara placuta!

9 răspunsuri:
| RKBlue a răspuns:

Recomand un control la psiholog.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru RKBlue):

Faptul ca am devenit dependenta de anime-urile de dragoste, ca am dezvoltat o pasiune pentru ele la fel de mult pe cat imi plac si filmele asta inseamna ca am nevoie de un control la psiholog? Sincera sa fiu nici nu stiu de ce te-ai mai deranjat sa raspunzi.O zi buna!

| LeSuiton a răspuns (pentru RKBlue):

Ei, sa nu exageram acum :D
https://www.tpu.ro/......-mai-sexy/

| RKBlue a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

"Faptul ca am devenit dependenta"
Relizezi cat de stupid suna asta?
Stii macar ce e dependenta sau vrei sa suni "cool" care au o zi proasta si zic ca sunt in depresie?

https://www.medlife.ro/dependenta-este-o-boala.html

| RKBlue a răspuns (pentru LeSuiton):

Ce sa nu exageram?
Si ce legatura are intrebarea mea?
Nu am spus ca sunt dependent de seriale, filme sau actori.(si nici nu sunt)

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru RKBlue):

Daca nu imi spuneai tu ce inseamna dependenta eu nu stiam laughing eu vorbeam la figurat inteligentule ca am si specificat ca am dezvoltat o pasiune mare pentru anime-uri la fel de mult pe cat imi plac si filmele, te rog frumos sa imi dai pace, daca nu esti serios cu privire la intrebarea mea te rog frumos sa iti vezi de treaba.

| RKBlue a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Atunci nu mai folosi cuvintele cum te taie capul.
Daca cineva soune "am devenit dependent de alcool, da-mi o sticla de bere" tu i-ai da?
Nu cred.
Nici daca esti dependenta de anime nu e bine.
Nu esti, atunci nu spui.Simplu.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru RKBlue):

Deja am facut destula conversatie la aceasta intrebare unde raspunsurile nu au nicio legatura cu intrebarea mea asa ca o sa ma opresc aici, nu mai vreau sa mai dau amploare, eu mi-am exprimat deja punctul de vedere, si cine a inteles modul meu de exprimare bine cine nu a inteles este liber sa creada ce vrea el.Sanatate!