| onneshhott a întrebat:

Sall, TPU
Dati-mi si mie niste animeuri de gen actiune magie, insa sa aiba ca personaj principal un ti badass dar amuzant sau sensibil gen Naruto.
Dau funda celui mai bun anime.
Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Hmm, atunci ai putea incerca:
-Fullmetal Alchemist Brotherhood ( nu e chiar magie, dar se aproprie, oarecum )
-Log Horizon
-Nanatsu no Taizai
-Fate/stay night
-Trinity Seven
-Zetsuen no Tempest
-Pandora Heart
Ultimul este cam la limita, nu este genul ala tipic de "magie", dar este destul de bun, mai ales manga.

5 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu
Akame Ga Kill
Noragami

| TheRealFantasy a răspuns:

Tegami Bachi
D'Gray Man
Log Horizon
SAO (Sword Art Online).
Astea ar mai fi, nu am vazut decat cateva episoade din fiecare dar par promitatoare si cel mai probabil le voi si vedea candva in afara de SAO, care e prea mainstream pentru mine. laughing

| WhatABeautifulDay a răspuns:

-Magi: The Labyrinth of Magic
-Fairy Tail
-Overlord
-Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

| onneshhott explică (pentru WhatABeautifulDay):

Vazute.
Apropo fairy tail adevarat se potriveste cu descrierea dar are 277 de episoade

| onneshhott explică (pentru WhatABeautifulDay):

Ai primit funda nu pentru ca nu le-am ci pentru ca au fost super smechere si cum am promis am dat funda celui mai bun anime,
Nanatsu No Taizai.
P.S are si sezonul 2 dar nu are multe episoade.

| WhatABeautifulDay a răspuns (pentru onneshhott):

Hmm, atunci ai putea incerca:
-Fullmetal Alchemist Brotherhood ( nu e chiar magie, dar se aproprie, oarecum )
-Log Horizon
-Nanatsu no Taizai
-Fate/stay night
-Trinity Seven
-Zetsuen no Tempest
-Pandora Heart
Ultimul este cam la limita, nu este genul ala tipic de "magie", dar este destul de bun, mai ales manga.