| Alexandru_Dragos_1996 a întrebat:

Salut,a fost mai demult un film pe kanal D, Horror f interesant. Toata actiunea se invartea in jurul unui copil, pe care demonii trebuiau sa-l ucida.Era un copil al profetiei si in fine pana la sfarsit acest copil nu apare si actiunea se invarte in jurul unei femei. Inceputul este cu aparitia unei noi pagini in biblie. Si la sfarsit acea ultima magina pr care scria numele copilului cade o data cu biblia de pe un bloc, si acea foaie ajunege in mana unui bebelus. Si mama lui in striga dupa exact cu numele scris pe pagina. Despre ce film e vorba? Dau funda!cryingcat mai rpd raspunsul va rog

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

A fost un film asemănător anul trecut, End Of Days (1999)
http://www.cinemagia.ro/filme/end-of-days-apocalipsa-18/

| faramatania a răspuns:

S-ar putea Rosemary's Baby (1968),dar există și remake-ul Rosemary's Baby (2014):
http://www.cinemagia.ro/filme/rosemarys-baby-590698/

| annasvpili a răspuns:

Cred ca se numeste " Copilul diavolului" cred... sper ca te-am ajutat big grin :*

| Alexandru_Dragos_1996 explică:

Nu est niciunul din ele....acel copil este bun. Demonii(care's oameni) trebuie sa-l gaseasca si sa-l ucida. Si o secventa din film e" femeia se ascunde intr-o biserica, ce se afla in mijlocul unei campii, si acolo ziua se canta im romana. ciudat dar chiar vreau sa aflu!

| floresdemayo a răspuns (pentru Alexandru_Dragos_1996):

Dacă îți amintești anul în care l-ai vizionat la TV, te ajut să-l găsești.