| zBobby a întrebat:

Am si eu o intrebare urgenta, pentru cunoscatorii de Naruto bineinteles.big grin Sunt foarte curios si nu imi pot da seama. Dintre Raikage si Sasuke, care ar trebui sa fie mai rapid dintre cei 2? Nu sunt sigur daca este asa, dar din ultimele episoade din Naruto Shippuden, Naruto in timp ce il stapanea pe 9 cozi, a reusit sa tina pasul cu viteza lui Raikage, asta daca nu la si intrecut. Iar acum nu ma refer la faptul ca se poate teleporta. Dar daca vine vorba de viteza lui Raikage si viteza lui Sasuke fara sharingan, care ar trebui sa fie mai rapid? Si cum ar fi cu Sharingan?

Răspuns Câştigător
| ovidiuru a răspuns:

Prietenul meu, raikage ar fi mai rapid si daca sasuke ar fi activat si daca nu sharingan deoarece sasuke foloseste sharingan pentru a utiliza forta lui cea mai buna susano's ( nivel 1, 2, 3, 4, 5 etc. ) sau pentru a folosi amaterasu ( focul negru etern )...
Deoarece este o putere oculara el nu o poate folosit pentru viteza... In seria prima, avea viteza deoarece l-a antrenat kakashi, nu pentru ca folosea sharingan ( spre exemplu)
Aceasta este raspunsul

1 răspuns:
| zBobby explică:

Mersi mult pentru raspuns, chiar are sens laughing