| JohnnySilverhand a întrebat:

Salut, as dori sa stiu de ce fani Anime sunt tratati ciudat, adica respinsi de societate, la inceput intelegeam, dar acum cel putin o treime din populatia planetei urmaresc Animeuri, celor din jurul meu li se pare ca sunt ciudat.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! ツ
★De unde vine asta?
Respinsi de societate? thinking

★Eu sunt fan anime. Imi plac foarte mult. Nu ma uit deloc la TV, DELOC, ma uit numai la anime-uri si filme *pe tableta*, atat.

★Nu stiu ce sa zic. De mine nu s-a luat nimeni intrucat ma uit la anime-uri.
Am chiar si 2 prieteni buni + Alte 20 de cunostinte care se uita la asa ceva.
Care este problema?
Ma uit. Si ce?
Eu asa ma relaxez.
In fine. Sunt tratati ciudat intrucat, cel mai probabil exagereaza.
Cunosc cateva astfel de persoane care, din cand in cand ma sperie si pe mine *eu unul fiind fan infocat al anime-urilor*

★Vezi tu, atunci cand mergem undeva nu vorbim de anime-uri. Vorbim despre ele doar atunci cand suntem numai fani in jur.
Totusi, am vreo 2 cunostinte *baieti* care sunt pur si simplu disperati dupa Naruto. Cand am fost la restaurant *de sfarsit de an* cu ei si cu clasa bineinteles, au vorbit vreo 2 ore despre niste batalii din Naruto si Bleach. Cred si eu ca lumea te trateaza diferit.
★In loc sa mergi sa dansezi stai la masa ca sa vorbesti despre Naruto.
Exagereaza.

★Frate, este exact ca si la fanii muzicii rock.
Eu ascult Linkin Park si alte melodii rock de la Starset, Skillet si nu exagerez. Totusi, de ce atunci cand spun "rock" imi vine in cap imaginea unui "descreierat"? Simplu, pentru ca foarte multa lume exagereaza ...nu stiu cand trebuie sa se opreasca.

★Secretul este sa nu vorbesti despre ele in public. Uita-te dar nu exagera. Nu te apuca sa asemeni unele situatii din viata reala cu unele situatii din anime-uri.

Bafta! ✌

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu stiu cum sunt altii dar eu nu pot sa inteleg cum la 17 ani (sau mai mult) te mai uiti la desene. Eu ma uitam la anime cand eram prin clasa a VI-a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii oameni pun etichete pe oricine și orice dacă lor nu le place lucrul respectiv.
Și unii ajung să fie obsedați de anime atât de tare încât preferă să trăiască în lumea aia.

| UzOm a răspuns:

Scrie pe google weaboo. O să vezi de ce.

| Kandia15 a răspuns:

Asta nu inteleg nici eu. ' Privesti anime-uri? "
"- Nuu, lol, ciudatule "...
Si nu inteleg care e faza? Ce? Daca privesc anime-uri sunt emo? Care e chestia?
Eu cred ca cei care fac asta sunt niste copii care cauta atentie. Si sa nu iti pese de ce cred altii.winking

| Kandia15 a răspuns (pentru Kandia15):

PS: Eu nu privesc, dar nu am nimic cu cei care o fac

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Cui ii pasa parerea altora! despre mine atata vreme cat cine trebuie ma apreciaza restul sunt doar niste prosti si invidiosi care nu stiu sa te aprecieze cum esti, de parcă ei ar fi perfecti

Răspuns utilizator avertizat
| ardei795 a răspuns:

Eu consider ca cei care iubesc anime-urile le iubesc prea mult si incep sa nu mai fie asa sociabili ca inainte. Am mai multi prieteni care se uita la anime-uri si isi petrec timpul numai pe televizor, iar daca vorbesc despre ceva cu vreun om, vorbesc despre anime-uri. Nu vreau sa generalizez, nu spun ca toti sunt asa, dar asta e perspectiva mea
Ok, cred ca am fost cam dur si te-am jignit.
Te rog, nu ma uri sad

| NekoLoriichan3 a răspuns:

Li se pare ciudat pentru că nu se uită și nu știu cat de minunate suntwinking
și eu sunt otaku și iubesc anime-urile :3

| Demzz a răspuns:

De ce ar fi ceva ciudat? laughing