| DoarCipone a întrebat:

aveti idee daca paranormal activity este bazat pe caz real sau este doar un film? fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Buna! Nu, Paranormal Activity nu este bazat pe fapte reale. Atat pe wikipedia, cat si pe imdb, se precizeaza clar ca regizorului filmului, Oren Peli, i-a venit ideea de a face acest film in urma unor experiente pe care le-a avut in copilarie. Intr-o noapte, o cutie de detergent a cazut de pe un raft la o distanta mult prea mare de mobila (deci barbatul a dedus ca acesta a fost un fenomen paranormal si ca un spirit ar fi impins cutia). Prin urmare, acesta a ramas marcat si astfel i-a venit ideea de a face un film, insa nimic din ce ai vazut in pelicula nu s-a intamplat in realitate.
Numai bine!

7 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

E doar un film. Chiar si daca se spune ca e bazat pe intamplari reale, asta e doar pentru a face audienta.

| TangerineP a răspuns:

Este bazAt pe caz real. tinerii aia chiar au trecut prin asa ceva si au murit, iar dupa cazul acesta s-a filmat un film...

| BoGhDaN a răspuns:

Altul care intreaba asta paranormal activiti e filmat din mai multe parti chiar si de sus si efectele speciale sunt pe youtobe

Pa pa

| marius10000 a răspuns:

Cred ca este bazat pe un caz real dar cred ca au exagerat putin pentru audenta

| angela123 a răspuns:

Este bazat pe un caz real cu siguranta.Doar ca au exagerat un pic da mno asa se face la filme. Funda

| thatgirl1993 a răspuns:

Este un caz real cu siguranta.am vazut si un documentar facut dupa casete persoanelor respective :-s ai vazut ambele filme?

| DoarCipone explică (pentru thatgirl1993):

Dap. sunt geniale