| Alexx994 a întrebat:

Caut de foarte mult timp un film pe care, din cate am observat, cred ca numai eu l-am vazut. Problema este ca nu-mi aduc aminte deloc cum se numea exact, era ceva legat de Truck Driver sau Trucker. Filmul incepea cu un tip care lucra la un service cu tatal lui, iar langa service se afla o benzinarie. Tipul se duce sa bage benzina si se indragosteste de caserita. In timp ce discutau cei doi, tatal tipului moare strivit de un motor. Atunci baiatul isi cumpara un camion se "casatoreste" cu caserita, fac un copil iar el se lupta sa isi obtina propriul lui contract de distributii, intrand in afaceri dubioase cu transport de droguri si altele. Din cauza obsesiei lui de a se face un sofer respectat si de a face bani cei 2 se despart iar el intru-n moment de nervozitate distruge micul orasel, unde stateau ei, cu tirul. Si cam asta este ce-mi amintesc. Filmul l-am vazut online acum vreo 4-5 ani, m-am uitat din greseala la el mi-a placut, doar ca nu-l mai gasesc de nici o culoare. Filmul Trucker din 2008 nu are nici o treaba cu ce caut eu. Daca ma puteti ajuta v-as fi recunoscator. Multumesc!

2 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Încearcă Black Dog (1998) seamănă întrucâtva cu povestea ta:
http://www.cinemagia.ro/filme/black-dog-cainele-negru-1754/

| Alexx994 explică (pentru faramatania):

Mersi, dar din pacate nu este filmul meu, si tot n-am dat de el.