| matias1212 a întrebat:

Salut.Dau funda celui care scrie cele mai multe filme gen :The Pianist" adica al doilea razboi mondial sau ceva razboi stiu eu...

11 răspunsuri:
| Lauragd a răspuns:

Das leben der anderen, e film german dar e superb. Dupa mine e cel mai bun film pe care l-am vazut de cativa ani incoace; e plin de emotie, mai ales ca trateaza o perioada prin care am trecut si noi: comunismul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrisori din Iwo Jima, Der Untergang, Salvati Soldatul Ryan, Enemy at the Gates, Defiance, Paths of Glory, Windtalkers, Inglourious Basterds si cam atat imi aduc aminte.

| Demonull a răspuns:

Inglourious Basterds, Lista lui Schindler amandoua in genul lui The Pianist.

| Northern a răspuns:

War Horse ( Calul de luptă )- Primul Război Mondial; http://www.cinemagia.ro/filme/war-horse-489663/

| winer98 a răspuns:

Uite aici unul Enemy at the Gates super tare Funda?

| laur4ever a răspuns:

Eu te-as sfatui ceva gen Ziua Independentei, dar e mai mult axat ca film horror. Funda pentru filmul pe care ti l-am dat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru laur4ever):

Ala e horror?

| laur4ever a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ca e un fel de film horror.In niciun caz ca e horror ala, asa au pus filmul la Specie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru laur4ever):

A?

| ioniliescu921 a răspuns:

Emperor,public enemies, lincoln, j. edgar, the way back, shidler list

| ioniliescu921 a răspuns:

Mai sunt war horse intr-adevar madras cafe, argo, zero dark thirty