| UpSideDownSix a întrebat:

Salut, de ceva timp încerc să caut un anime bun gen tokyo ghoul. La tokyo ghoul am ajuns până la sezonul tokyo ghoul re 2.

Eu până acum am văzut: Sword art online, Naruto, Tokyo ghoul, Bleach, Banana fish, Deadman Wonderland, cred că atât.

Sper că mă puteți ajuta.

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Death Note, Code Geass, Code Breaker, Kaze no Stigma.

| UpSideDownSix explică (pentru SG1995):

Îmi poți spune un site de unde pot să-l vizionez (Code:Breaker), pe anime kage nu este.

| SG1995 a răspuns (pentru UpSideDownSix):

Deseanime.ro cred. Nu stiu l-am văzut acu vreo 5-6 ani.

| UpSideDownSix explică (pentru SG1995):

Mersi

10 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Nu e neapărat în același gen în privința unor superputeri, dar și mie mi-au plăcut cam aceleași animeuri și recomand Psycho Pass. Mie mi-a plăcut foarte mult.
De asemenea recomand Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) dacă nu l-ai văzut, e foarte popular. E "animeul momentului" și e plin de acțiune, nu te plictisești uitându-te la el.
Alte recomandări în același gen: Hellsing, Baccano!, Akame ga kill, Ao no exorcist.

| UpSideDownSix explică (pentru MadRaven):

Mersi de recomandare.

| PappZsoltAndras a răspuns:

Attack on Titan? este un anime foarte bun si recent au adaugat sezoane noi.

| UpSideDownSix explică (pentru PappZsoltAndras):

Am uitat să scriu, l-am vizionat. Toate sezoanele.

| Shinderiu a răspuns:

Attack on titan, death note, psycho pass, assasination classroom, boku no hero academia. Sper ca te-am ajutat, astea sunt preferatele mele.

| LupuC13 a răspuns:

Dead note e genial, si Netflix vor sa faca un film dupa el. are 37 de episoade. e super buna. astept parere sa imi spui cum a fost

| UpSideDownSix explică (pentru LupuC13):

Știu anime-ul dar nu l-am văzut. O să îl vizionez.