| bossu201 a întrebat:

Salut mai am un calculator de vreo 6 ani si acum 3 ani i-am schimbat placa de baza si hardul acum 6 saptamani acum bag firele tot ce trebuie in el si monitoru(mufa)il aprind si becul de la monitor licare cum ar fi calculatorul stins dar unitatea e in functiune ce o avea plzzz funda+vot urgent vreau sa mi-l repar calculatorul care il am acuma mi l-a dat varumio si nu e prea bun plzzz dau funda!

4 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Uita-te calumea, poate nu ai cuplat bine firele la unitate sau la monitor.
Mai verifica o data tot!

| bossu201 explică (pentru N0xEterniS):

Mane monitorul care il am acum e si pe asta a lu varumio nu are nicio problema!

| Alinw1 a răspuns:

Ce caută întrebarea aceasta la secţiunea de filme?

| Inure a răspuns:

Inlocuieste cablul DVI, cel ce uneste unitatea de monitor. In caz ca nu merge nici asa, poate e o problema la placa video...