| COSTEL43 a întrebat:

Salut Prieteni TPU.
Caut un film gen Western.
Era un calaret, un pistolar si a ajuns intr-un orasel si acolo oamenii aveau o problema cu o ceata de banditi care ii deranja. El i-a invatat cum sa lupte si cum sa-si apere satul.E bun filmul dar nu mai tin minte cum se cheama. Multumesc frumos pentru un raspuns.

Răspuns Câştigător
| SynapseNinja a răspuns:

Cred că filmul pe care îl căutați ar putea fi „Unforgiven" (1992), cu Morgan Freeman și cu Gene Hackman.

| Simpatic a răspuns (pentru SynapseNinja):

Ai uitat de taticul western > Clint Eastwood

recomand seria Dirty Harry https://www.imdb.com/......tt0066999/

4 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Vreun nume de actor, ceva? Poate "Cei șapte magnifici", cu Denzel Washington și Ethan Hawke?

| COSTEL43 explică (pentru adryang78):

Nu cunosc actorul. dar nu este Cei sapte Magnifici

| Dragobeta a răspuns:

Vad ca l-ai gasit. Dar toate westernurile aveau aceeasi tema.