| RobertR11 a întrebat:

Salut, sunt un fan al anime-urile si as dori sa caut niste anime-uri unde personajul principal sa fie invocat intr-o alta lume si sa fie OP, daca are si ecchi este si mai ok laughing)

P.S: Am pus Adolescenti pentru ca nu este una despre anime-uri happy

Răspuns Câştigător
| Romeo44 a răspuns:

Salut! Ai intrat pe terenul meu de cunoasterelaughing
Poti incerca:
Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku
Isekai wa Smartphone to Tomo ni.
Sword Art Online
Tensei shitara Slime Datta Ken
Overlord
Kenja no Mago
Log Horizon
Tate no Yuusha no Nariagari
Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!
Isekai Cheat Magician
No Game No Life ( ecchi)
Maou-sama, Retry!
Hai to Gensou no Grimgar
Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu
Zero no Tsukaima
Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu (ecchi)
Eu le-am vazut. https://myanimelist.net/profile/Allen44
Bafta la vizionat!
PS: TI-am dat doar numele primelor sezoane, majoritatea mai au 2-3 sezoane.

9 răspunsuri:
| RobertR11 explică (pentru Justme1997):

Stiu ce tip e, dar vreau niste recomandari de la voi.

| Justme1997 a răspuns (pentru RobertR11):

Sorry, nu imi place genul asta de anime deci nu pot sa zic. Presupun ca sunt bune cele din top

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Kakegurui
Hunter x Hunter
Nanatsu no Taizai
Kimetsu no Yaiba
Tokyo Ghoul
Death Note
Death Parade
C Control the money and soul of possibility
Decat pe acestea le-am vazut si pot spune despre toate ca sunt OP mai ales DEATH NOTE.Vizionare placuta!

| Romeo44 a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

WTF doar death parade e isekai( din alta lume) din toate astea straight face

| DNA01 a răspuns (pentru Romeo44):

Death Parade nu e isekai. Isekai inseamna "alta lume" (another world). Adica anime-urile isekai sunt cele in care protagonistii sunt trimisi din lumea lor intr-o alta lume, a jocurilor video sau a magiei/fantezie, sau chiar in lumea oamenilor (The Devil is a Part-Timer) fiind trimisi de cele mai multe ori prin magie (sau alte puteri).

Toate anime-urile ce le-ai enumerat tu sunt isekai, dar nu si Death Parade. Daca te-ai uitat la toate ce le-ai enumerat ar fi trebuit sa iti da-i seama ca DP nu e isekai.
Esti prima persoana care vad ca spune ca DP e isekai.

| Romeo44 a răspuns (pentru DNA01):

Buna! Uita-te te rog la ce am scris mai sus. Am scris Death march, nu death parade. Stiu diferenta intre death march si death parade happy
Probabil ai citit prea repede si doar inceputul. Anyway apreciez faptul ca stii ce este "genul" isekai.

| Romeo44 a răspuns (pentru Romeo44):

Nvm acum am citit mai sus la raspunsul pentru @Giorgianagiorgi am scris death parade in loc de death march...am scris death march in main answer but yeah...mb sorry, ai avut dreptate!

| Romeo44 a răspuns (pentru Romeo44):

Death march, nu death parade...mb