| Bratu_Alex_1992 a întrebat:

Caut de ceva vreme numele unui desen animat pe care l-am vazut in copilarie dar fara succes.Desenul era cu o pasare roz pelican parca si dupa ceva vreme in serial a mai aparut si o broasca.Imi mai amintesc ca aveau o masina a timpului..Desenul era unul educativ si te invata sa protejezi planeta si cum au loc diverse lucruri. Sper ca detaliile sa fie de ajutor multumesc mult si astept cu nerabdare raspunsurile voastre.Multumesc(Acord funda)

Răspuns Câştigător
| Lina1993 a răspuns:

Cred ca era vorba despre "lumea lui Albert" sau ceva de genu'. Tot ce tin minte este ca pe pasare o chema Albert. Am incercat sa caut desenele pe internet, dar nu le-am gasit sad

| Bratu_Alex_1992 explică (pentru Lina1993):

Le am gasit eu acum happy. Desenele se numesc Albert asks! Mersi oricum pentru raspuns

1 răspuns: