| Bitsuu a întrebat:

Spuneti-mi si mie cateva lucruri despre Ed westwick:X
dau funda pentru cele mai interesante:*

2 răspunsuri:
| Tera a răspuns:

Ed Westwick este un actor de origine engleza, nascut pe data de 27 iunie 1987 in Stevenage. Este cunoscut pentru rolul din Serialul american "Gossip girl", unde il interpreteaza pe baietasul de bani gata, Chuck Bass. A urmat scoala generala si liceul "Barkalay School" in Stevenage.

In momentul in care a primit rolul pentru filmul "Breaking and entering" (2006) frecventa colegiul "North Herts". A urmat cursuri de teatru la Teatrul National Youth din Londra. Si-a inceput cariera actoriceasca in anul 2006 cu filmul "Children of Men" unde il interpreta pe Alex.Pe timpul filmarilor la renumitul serial "Gossip girl" locuieste intr-un apartament din Chelsea, New York, impreuna cu colegul sau de platou Chase Crawford( Nate Archilbald, "Gossip girl").

Cand are ocazia se refugiaza la Londra pentru recreere. Ed a fost si cantaretul principal pentru un timp in trupa "The Filfthy Youth".

Filme:
1. J. Edgar (2012) (in productie)... Agent Smith
2. Chalet Girl (2011)... Jonny
3. The Commuter (2010)... Bellboy In Lift
4. S. Darko (2009)... Randy
5. 100 Feet - 30 Metri (2008)... Joey
6. Son of Rambow - Fiul lui Rambow (2007)... Lawrence
7. Californication (Serial TV) (2007)... Balt
8. Gossip Girl - Gossip Girl: Intrigi la New York (Serial TV) (2007)... Chuck Bass
9. Breaking and Entering - Idila prin efractie (2006)... Zoran
10. Children of Men - Copiii tatalui (2006)... Alex
11. Afterlife (Serial TV) (2005)... Darren
12. Doctors (Serial TV) (2000)... Holden Edwards
13. Casualty (Serial TV) (1986)... Johnny Cullin

| RosszeJolie a răspuns:

Si eu stau in stevenage love struck