| ___tWJz a întrebat:

Salut, am un televizor smart de la vortex si cand deschid Netflix pe un serial imi scrie ca titlul nu poate fi gasit sau ceva de genu. Am cautat pe google ca oricine problema si cei de la Netflix recomanda sa scoatem televizorul din priza pentru 30 secunde si evident am facut asta si degeaba stie cineva ce pot face sa imi mearga?

1 răspuns:
| AlinuxOP a răspuns:

Salut!

Din ceea ce-ai spus tu, eu inteleg ca nu poti gasi un anumit titlu pe Netflix si ca echipa de suport a platformei de streaming iti recomanda sa scoti televizorul din priza? Ei bine, nu cred ca au vreo legatura una cu cealalta.

Daca sunt probleme cu aplicatia de Netflix, pe televizor, verifica daca este actualizata la zi, ori daca nu poti gasi niciun titlu, ma gandesc ca ar putea si probleme la conexiunea de internet, motiv pentru care ar trebui sa reconectezi cablul ethernet la TV, in cazul in care folosesti conexiune cablata, ori poti incerca sa resetezi router-ul si sa reinitializezi conexiunea Wi-fi. In orice caz, faptul ca nu gasesti un anumit continut pe Netflix, nu are legatura cu ideea de a scoate din priza TV-ul.

Totusi, as vrea sa mai specific si faptul ca daca tu folosesti Netflix pe regiunea "Romania", este foarte posibil sa nu ai acces la intreg continutul de pe Netflix, in special la titlul pe care nu il puteai gasi.