| gemeni6226 a întrebat:

Sunt aici fani ai serialului Dr.House? Daca da, de ce v-a placut acest serial?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Un serial ok, dar din punct de vedere al tehnicii medicale, al tratarii pacientilor si al diagnostocarii nu stiu ce sa zic, doar specialisti in domeniu pot spune daca erau veridice medical rezultatele la care se ajungea.
Ca si interpretare si povestea in sine, da mi-a placut.

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

La un film asta e esentialul interpretarea si povestea in sine, caci detaliile veridice constituie subiectul unui film documentar la care unii pot adormi dar garantez ca la acest serial nu ai cum sa adormi.

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Dr G, in schimb e un film documentar dar acum vad ca ma contrazic pentru ca chiar m-a tinut treaza in miez de noapte cand l-am urmarit.

| Simpatic a răspuns (pentru gemeni6226):

Ok

| RAY a răspuns:

Nu sunt fan seriale dar la asta m-am uitat, imi placea citatele lui, el ca persoana

| gemeni6226 explică (pentru RAY):

Si mie, foarte mult, imi placeau cazurile foarte interesante din fiecare episod, modul lor de rezolvare, relatiile interpersonale ale protagonistilor iar daca ar fi posibil sa-mi doresc pe cineva in viata mea ca barbat ar fi un barbat cum este Dr.House.

| Endoryus a răspuns:

Avand in vedere ca te lauzi la alta intrebare ca nu iti place aroganta, cum se face ca ti-ar place un barbat ca House?

| gemeni6226 explică (pentru Endoryus):

E arogant cu persoanele proaste, nu are rabdare cu un om prost sau care nu prinde o idee din zbor si e arogant pentru ca vrea prin aroganta lui sa te stimuleze sa scoti ce e mai bun din tine, si mai e arogant datorita faptului ca are un handicap si ii e frica ca nu poate fi iubit asa cum este.Dar poate fi.Foarte greu a acceptat ca poate fi iubit cu handicapul si cu felul lui de a fi.Tot vroia sa raneasca pe cei care au vrut sa-l iubeasca deoarece a crezut ca iubirea respectiva e ceva trecator si nu ceva sa reziste timpului.Un om intr-adevar foarte greu de iubit dar eu m-as risca(imi plac foarte mult tipii destepti carora le taie mintea ca briciul)

| gemeni6226 explică (pentru Endoryus):

In alta ordine de idei aroganta izvorita din prostie nu pot accepta, dar aroganta izvorita din inteligenta o pot intelege si accepta.

| gemeni6226 explică (pentru Endoryus):

Si cand reusesti sa stirnesti atentia unui om inteligent si arogant deja pentru mine reprezinta un trofeu caci un om inteligent si arogant nu baga in seama pe oricine (pe Dr Cuddy o placea! deci cineva totusi s-a dovedit demn de atentia lui).