| raullik007 a întrebat:

Ajutor! Am o iepuroaica gestanta.

1)nu stiu sigur cand trebuie sa fete, dar eu i-am pus paie si fan in cusca...eu vad ca ea tot scormoneste cu labutele din fata in cusca ei de plastic, ce vrea sa faca, oare se pregateste?

2)ce trebuie sa-i dau de mancare special pentru a avea lapte si sa ingrijeasca puii?
3)Cand vreau sa o mangai.ii cade foarte tare parul...iar tot cand o mangai respira asa fluierand..ca si noi cand avem nasurile infundate..de ce?

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Se apropie sa tete si deaceia ii cade parul, normal in libertate fac gauri in pamant si parul tine de cald la pui.

| FabianelSHAF a răspuns:

Salut! Da o sa fete.

| LadyMelian a răspuns:

Daca iepuroaia aduna smocuri de paie si umbla cu ele in gura de colo-n colo atunci inseamna ca o sa aiba pui.
Evita sa mai umbli la ea, nu o mai mangaia altfel o sa isi omoare puii.E important sa nu simta miros de om in cusca ei sau pe ea ca sa se simta in siguranta.
E normal sa naparleasca. Daca isi smulge smocuri de blana e un alt semn ca asteapta pui.Asa isi pregateste ea culcusul.
Poti sa ii dai mancare cu vitamine pentru iepuri de la petshop si multe legume.