| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor VA ROG! Catelusa mea are diaree deja trei zile, si vomita un lichid licpicios alb galbui. Nu maninca aproape deloc si merge des la WC. Diarea are o culoare rosietica portocalie si miroase urat. de mincare nu i-am dat nimic lactat sau expirat-NUSTIU DE CE SE SIMTE RAU, imi explica cineva ce trebuie sa fac? mi s-a spus ca sa-i dau carbune?

Răspuns Câştigător
| Boerescu_David_1997 a răspuns:

Era iflamata fiindca o fi avut o rana la intestin dar diaria rosiatica inseamna ca ii curgea sange cand facea traba mare si era un punc de reper ca avea o rana.Noroc ca ai dus-o la veterinar cand rana sa inflamat.Asta inseamna ca a fost o rana de la ceva inghitit cum ar fi un creion scobitoare aschie mare etc.Asa ca ai avut mare noroc succes in continuare.se da funda la aceasta intrebare?

9 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Duceti-va cu ea la veterinar! Daca nu i-a trecut in 3 zile o fi ceva mai grav, daca manca ceva stricat ii trecea pana acum! Fugi cu ea la vet pana nu e prea tarziu!

| Anonymus9 a răspuns:

Buna.si eu am un catel. care tot simptomele astea le avea.du-te la veterinar cu ea deoarece are parvoviroza.medicul ii va face 3 vacciunri timp de 3 zile.ai grija! daca nu te duci cat de repede la veterinar va muri.daca scapa de parvoviroza va trai mai multi ani. fare pofta de mancare? daca nu are ii fierbi niste prez si daca nu vrea sa il manance ii dai tu cu lingurita sau degetul. daca nu vrea sa bea apa ii dai cu seringa! fara ac! catelusei tale iar trebuii niste carbune medicinal de la farmacia umana! stiu ce zic! doar asa l-am scpat pe cainele meu de la moarte! funda?

evenso
| evenso a răspuns:

Du la un medic veterina, probabil e ceva mai grav daca catelusul este mic.

| Nutemaiholba a răspuns:

Du-te la veterinar cu ea

| Boerescu_David_1997 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa te duci cu ia la veterinar deoarece are o infuctie intestinala sau o rana la stomac. Funda? happy

| kirra886 a răspuns:

Tocmai am venit de la veterinar,medicul mi-o spus ca este inflamat intestinul,ia pus niste medicamente,mersi la toti,si da, are ciclu numai ca nu asta este cauza diareei foarte dese, este mai grav, bafta

| Boerescu_David_1997 a răspuns (pentru kirra886):

Era iflamata fiindca o fi avut o rana la intestin dar diaria rosiatica inseamna ca ii curgea sange cand facea traba mare si era un punc de reper ca avea o rana.Noroc ca ai dus-o la veterinar cand rana sa inflamat.Asta inseamna ca a fost o rana de la ceva inghitit cum ar fi un creion scobitoare aschie mare etc.Asa ca ai avut mare noroc succes in continuare.se da funda la aceasta intrebare?

| LoveRu a răspuns:

Probabil are ciclulaughing)
si catelusele patesc dintrastea dar oricum cel mai bine este sa mergi cu ea la veterinarwinking

| lallypufoseniemaximamarsh a răspuns:

Ciclulaughing :* fundalove struck

| lallypufoseniemaximamarsh a răspuns:

E ciclu sigur daca vrei sa fi convinsa du-te laa veterinar la ciclu ele sunt ca oameni merg des la baie.