| timidu89 a întrebat:

Am 2 pisici si nu mai vor sa manance. Am zis ca nu le place un anumit fel, dar acum am care de regula mancau pana sa dea caldura. Dar nu e exagerat de cald, ce as putea face? Pisica mai mananca dar putin de tot, motanul care e sterilizat le miroase si atat. Si pate de porc le-am dat, nici de ala nu le prea place. Cred ca au innebunit, altfel nu imi explic. Inainte mancau pe saturate granule sau pate. Mai mereu le-am dat aceelasi tip de granule. Le-am schimbat cand nu am gasit sau am ramas fara si am cumparat de care am gasit.

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Le-o fi venit sfarsitul, se va juca finalu in finala in curand, ce sa zic.
Ca pisicile au foame si la cald si la rece, nu acolo e problema.
Daca anul trecut mancau si la caldura, e clar ca sunt bolnave.
Daca nu mancau nici atunci, atunci e altceva, insa nu poate sta pe foame, nici un animal nu sta indiferent de temperatura.

| timidu89 explică (pentru Mosotti):

Nici vara trecuta nu mancau. Le am din 2016 parca, asa batrane nu sunt. Si cainele nu manca cand era canicula anul trecut. Cu cainele nu am probleme de genul.

| Mosotti a răspuns (pentru timidu89):

Pai si ce ai facut un an, asa faci si acum cu pisicile daca situatia se repeta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cald afara, e oarecum normal poate. Si oamenii vara mananca mai putin carne si produse grele tocmai fiindca e cald si simtim nevoia de chestii mai lichide, care sa ne tina si de sete. Carnea da senzatie de sete după ce e consumata. Daca totusi te ingrijorezi ca ar fi ceva mai grav, mergi la medicul veterniar...

| timidu89 explică (pentru anonim_4396):

Mi-a zis la o farmacie veterinara ca de regula cand e insuportabil de cald e normal sa nu manance. O sa merg sa intreb ce as putea face vineri cred. Asa au facut si vara trecuta, au tinut cura de slabire laughing In perioada rece mancau de ma saraceau rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru timidu89):

happy