| Sofia2652 a întrebat:

Am luat o pisică, in jur de 4-5 luni, de pe stradă. O am de o săptămână, dar încă nu pot pune mâna pe ea. Când reușesc să o prind, stă în brațe, toarce, dar când o las jos și vreau să o ating din nou fuge. E normal? Ce aș putea face să îi câștig încrederea?

Răspuns Câştigător
| alexandru3107 a răspuns:

Las-o sa se acomodeze cu imprejurimile si nu o brusca, ii poti cauza traume. Cu siguranta daca vine din mediul stradal va fi greu sa se acomodeze, dar nu imposibil! Cumpara-i niste jucarioare si recompenseaz-o cu gustari!

5 răspunsuri:
| SanduDediu74 a răspuns:

Trebuie legata de gat cu ata de balot din aia albastra de coada si de piciorul de la masa, mancare doar de 3 ori pe saptamana cu connditia in care te lasa sa o atingi sub coada, daca nu si vezi ca face caca in casa si mirosul persista atunci trebuie bagata intr-un ladoi din ala stil cufer si lasata la domesticit.

| alexandru3107 a răspuns (pentru SanduDediu74):

Ai consumat ceva nepotrivit?

| SanduDediu74 a răspuns (pentru alexandru3107):

Buna ziua, nu am consumat astazi nimic deoarece e motu lu mamaimea si e urat din partea mea, daca te referi la bautura mai beau si eu de suparare dar altceva nu consum.Ce ti am spus eu mai sus a fost adevarat pentru ca este testat stiintific lucrul acela pentru a domestici pui de ghepard salbatici sau sarpele cu clopotei

| alexandru3107 a răspuns (pentru SanduDediu74):

Era vorba despre o simpla pisica nu despre un pui de ghepard salbatic sau despre sarpe cu clopotei.

| SanduDediu74 a răspuns (pentru alexandru3107):

Eu doar am zis ca poate isi ia un pui de ghepard pe viitor sau un sarpe cu clopotei