| anonim_4396 a întrebat:

Am o catea de 6 ani care a mancat oase de pui.Iar de 4 zile nu poate sa deschida gura, cand mananca o deschide foarte putin dar o doare si numai mananca o zi apa nu poate sa bea si mananca foarte putin.Problema este ca avem un veterinar incompetent si nu stiu sigur unde are osul pe gat sau in gura printre dinti daca incerc sa ii deschid gura o doare si imi este frica sa nu ii fac mai mult rau.
Voi unde credeti ca se afla osul pentru ca nu tuseste nu se ineaca doar ca sta cu gatul si capul intins mai mereu.

1 răspuns:
| Blaj a răspuns:

Trebuie sa o duci unde va la veterinar eu
am vazut un caz un caine care avea un os in gat si slabise foarte rau nu mai putea s-o salveze si a murit.
Trebuie sa gasesti un veterinar foarte bun.