| DeathTheKid a întrebat:

Am o catelusa care are 2 luni si ceva, iar joaca ei e sa ma muste pe mine si pe cine mai prinde.Se prinde de mana mea sau de piciorul meu si trage cu dinti pana nu mai poate.Credeti ca va face asa si cand va creste?

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.depinde si de ce rasa e!
in general cainii foarte mici au nevoie sa roada si sa muste pentru a-si obisnuii dinti si de asi forma maximarul!
In orice caz,ar trebui sa il dezobisnuiesti cat mai repede! Daca e sa creasca si o sa te muste in continuare, nu o sa mai ai ce face, si o sa ai un cine agresiv! ceea ce nimeni nu vrea de la un caine de joaca!

| DoDo a răspuns:

Pai nu cred ca si catelul meu a fost asa cand era mic.Musca orice1

| DeathTheKid explică:

Este husky, iar din cate stiu eu caini din aceasta rasa nu sunt niste caini agresivi, ea pur si simplu asa se joaca iar dupa ce imi da drumul latra la mine si alearga ca o bezmetica in jurul meu

| aiyda_2071 a răspuns:

Si eu o catelesha care are 4 luni,si tot acelasi obicei are sa muste,iti sugerez sa vb cu ea calm si sa ii explici ca nu are voie,sa o certi spoi sa nu o mai bagi in seama,nu o bate ca nu rezolvi nimic aoi ii va fi frica de tine, trebuie sa te impui in fata ei sa vada ca tu esti stapana, si daca nu o dezveti acum mai tarziu va fi mai rau. sper ca ti-am fost de folos. bafta