| annisy a întrebat:

Am o iepurica, care azi si'a rupt piciorusul din spate azi, am vazut'o un medic veterinar, i'a pus o fasa gipsata care sa ii tina piciorusul fix, e rupt rau pentru ca ii se vedea oscirul rupt ( fractura deschisa) acum vad bandajul gipsat e rozaliu a curs sange, s-a umflat, am pus compresa, din cand in cand se mai pune pe el rar, mai mult il trage dupa ea.manaca, bea apa, e vioaie... ce as putea sa ii fac, si de ce mai curge sange daca e imobilizat, as vrea daca stie cineva informatii despre sistemul osos al iepurilor?! si va rog fara raspunsuri de genu. tai'o etc...multumesc

4 răspunsuri:
| kathgilbert a răspuns:

Eu zic sa il suni pe veterinar si daca e cazul, mergi cu iepurasul la el. Degeaba palavragim noi, caci veterinarul stie cel mai bine. Multa sanatate!

| andrei213 a răspuns:

Poate ca dobitocu ala de veterniar daca pot sa ii spun asa nu a incercat sa ii opreasca sangerarea daca e dobitoc ce sa ii faci tu esti din Bucuresti? da-mi un mesaj si iti mai dau amanunte P.s:sunt medic veterinar (spital)

| annisy explică:

Andrei, daca poti sa ma mai ajuti cu niste sfaturi, nu sunt din buc, asta e id meu popescu.ana32@yahoo.com.te rog. mersi mult

| annisy explică:

Andrei, daca vrei te rog sa ma mai ajuti cu niste sfaturi, putem vb pe mess .popescu.ana32@yahoo.com te rog!