Întrebare recomandată | Lykkelig a întrebat:

Vreau cateva pareri si recomandari referitoare la rasele canine. Pentru o persoana la facultate, singura intr-un apartament de 2 camere, este ok daca detine un caine de talie relativ mare? Ma gandeam la un chow chow sau un caine cat de cat inactiv in interior, care sa nu faca dezastru in timpul in care sunt plecata. Astept pareri. Multumesc

8 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Chow chow este lenes ziua si noaptea energic cel mai lenes caine este buldog englez sau un dog argentinean FEMELA

| ionescuandrada2000 a răspuns:

Nu lua caine mare! Ia-ti un Bichon! Este cel mai dragut si cel mai destept!

| Kiniee a răspuns:

Eu zic sa nu iti iei Chow chow am avut eu la tara la bunici, este lenes ziua iar noaptea nu te lasa sa dormi, mai bine iti iei unul mai mic cu ar fi yorkshire-ul, sau daca vrei ceva mai de oras ia-ti un pitbull dar trebuie sa il antrenezi ca o sa creasca ciudat daca nu te joci cu el si nu faci antrenamente. :* sa ia-ti un bichon big grin te pup :* Funda?

| Amypss a răspuns:

Eu as spune sa iti iei un pekinez deoarece acesta este un caine de talie mica si este de apartament.te asigur ca nu face dezastru

| Lykkelig explică:

Dar de un dalmatian ce parere aveti?

| DrShar a răspuns:

Golden Retriever. Este un caine de talie relativ mare, foarte usor de dresat, extrem de afectuos si inteligent.

| Pinguiunul22 a răspuns:

Daca iti plac catelusii jucausi si plini de energie care sa doarma noaptea si ziua dupa ce iti faci temele si treburile sa te relaxeze, dar in acelasi timp sa mai fie putin enervant eu iti recomand un Bichon Havanez.

| MirceaCostache a răspuns:

Cea mai potrivita alegere pentru un caine destul de mare de tinut in apartament este un cane corso dar cu conditia sa nu il dresezi sa atace pentru ca este o rasa destul de agresiva. Un chow chow nu este deloc o alegere potrivita pentru ca este foarte blanos si tiar umple apartamentul de blana
https://www.google.ro/......ps?/search