| MarianaSoare175 a întrebat:

Am o porumbita pe care o ingrijesc de un an. Cand am gasit-o era pui avea puf in loc de pene. Acum se simte foarte rau si nu stiu cum sa o ajut. In loc de găinaț face apa de cateva zile si se simte foarte slabita! HELP!

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Mergi cu ea la veterinar. Ori are o infectie, ori a mancat ceva ce nu trebuia, ori are nevoie de vitamine.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am gasit si eu un porumbel salbatic. Era mancat sub aripa de vreun vultur, uliu ceva, si nu putea zbura. L-am luat acasa i s-a vindecat rana, si era ok, doar ca avea ceva oase rupte care se vindecau mai greu. De craciun, tot asa facea gainat cu apa, si dupa 4 zile a murit sad

| gothicbat a răspuns:

La veterinar cât mai repede.
Să nu fie ceva grav.

| cmx32 a răspuns:

Uite aici http://wcut.net/LjRk8UH

| N0STRABACHUS a răspuns:

Du-o la un medic veterirar, are probleme cu digestia, asigură-te că o hrănești cum trebuie?