| Kitteny a întrebat:

Am o problema. Astazi m-am uitat in acvariu si unul din pesti era mort. Am un guram un alt peste un sanitar si inca unul rosu mai marisor... Cel mort era mancat. Ce pot face? pana acum nu s'au mancat deloc. Se poate sa fi murit din cauza caldurii? Va rog ajutati-ma! Daca nu aveti pesti nu am nevoie de raspunsul vostru! multumesc TPU

Răspuns Câştigător
| alessutz11 a răspuns:

Am si eu pesti si uite cum mi s-a intamplat mie: mai multi mititei au murit (pe rand, nu toti odata), veterinarul a spus ca e posibil sa fie ori de la caldura, ori de la faptul ca au mancat prea mult. Apoi, cred ca pestii mai mari i-au mancat pe cei mici dupa ce au murit, pentru ca pestii tai mari, in cazul in care nu sunt rechini adevarati, nu au motive sa manance pestisori mai mici de vii.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai formuleaza asemenea intrebari ca nu iti va raspunde nimeni. Posibil de caldura si mai schimba apa.

| Reew a răspuns:

Sunt complet de acord cu Peyton, adica daca un om este dornic sa te ajute si poate chiar stie ca te poate ajuta cu problema ta atunci tu ii interzici sa te ajute?! E ilogic!

| KellyGreen a răspuns:

Nu ti se pare ca esti cam nepoliticoasa cand ai spus ca daca nu avem pesti nu ai nevoie de raspunsul nostru? Ai fi putut sa formulezi si tu mai frumos de ex:As dori raspunsuri de la cei care au pesti si stiu.Sa sti ca ai jignit foarte multi utilizatori.

| Kitteny explică:

Am scris chestia aia pentru ca am vazut si alti utilizatori cu aceeasi problema dar fara sa scrie si propozitia 'jignitoare' si au primit raspunsuri de genulbig grinescopera singura! Scuze daca v'am jignitbig grin

| Kitteny explică:

MULTUMESC DE 'marele ajutor' de care stiti sa dati dovada. m-au ajutat foarte mult raspunsurile voatsre! sigur o sa mai pun intrebari ca sa ma ajutati voi! MULTUMESC PT TOT!

| Kitteny explică:

Anonim impusca'te! Dar nu imi pasa! Daca ala care nu stie imi scrie o prostie crezi ca ma ajuta? fraierule!

| Kitteny explică:

Si apropo, anonim nu eu am pus pestii in acvariu unu mic si unu mare vanzatorul a facut chestia asta! daca nu stii mai bine taci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kitteny... sa stii ca esti cam insensibila

spre exemplu un medic veterinar nu are nevoie sa aiba pesti ca sa stiestraight face sau un om care pur si simplu verea sa ajute chiar daca nu are pesti; isi da si el cu parerea...

urata atitudine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce om nesimtit mai esti si tu! de ce ii jicnest poate omul stie estrem de multe despre pesti dar poate nu cumpara si pestele a murit mancat daca tu ii pui in acvariu unu mic unu mare du-te dracu de proasta

| Deiiiiaa a răspuns:

Buna, am si eu pesti si s-ar putea sa fi murit de la caldura. Dar tu ai spus ca era mancat. Incearca sa ii muti ca sa nu se mai repete.