| sergiuavon a întrebat:

Am primit un caine boxer metis adica cu ceva caine corcit dar nu stiu cu ce ar fi corcit seamana cu boxer si e si fff rau ne musca pe toti trage de tot ce prinde cainele are 5 saptamani aproape 6 happy aveti vreo idee cu ce ar putea fi corcit happy?

10 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Nu e foarte rau/agresiv,face asa ca e mic,asa fac toti cainii, pana si pechinezi, deci nu-ti face griji, doar nu te mai juca cu el decat cu jucarii, iar cand musca sa fie certat de fiecare data.
Fara o poza cu parintii nu putem sa-ti spune cu ce este corcit.

| RedNose a răspuns (pentru sergiuavon):

Nu e metis de boxer. Ambii parinti sunt metisi, tata aduce la prima vedere a labrador, iar mama este un metis in toata regula. In concluzie, ai un metis pur, nu e metis de boxer sau alta rasa.
Sper sa-l iubesti in continuare si sa-l ingrijesti fiindca ce ofera un caine de rasa poate oferi si un metis.

| sergiuavon explică (pentru RedNose):

E metis boxer toata ziua sora lui arata fix ca un boxer si sunt de la aceeasi mama eu zic ca e boxer cu labrador

| RedNose a răspuns (pentru sergiuavon):

Pune o poza cu sora cainelui tau, daca ai si cu al tau poti sa o pui.
Uite cum arata un pui 100% boxer
http://ckbr.org/......normal.jpg
Uite cum arata o femela adevarata de boxer
http://www.boxer.ro/pictures/wallpapers/wallpaper_013.jpg
Mama nu are:
-stop adanc
-bot gros
-cute lasate pe bot
-blana scurta(pare putin cam lunga pentru un boxer)
Sa zicem ca mama e metis boxer (nu poti sa zici boxer fiindca nu arata a boxer,de pedigree nici nu mai zic) iar tatal metis labrador atunci cainele tau de un metis,metis fiindca nici unul nu arata a vreo rasa ca sa zici ca e metis de boxer sau labrador. Ca vrei tu sa zici ca e boxer cu labrador e treaba ta, dar daca vede un cunoscator o sa rada de tine.
Pune linkul cu poza mamei ca raspuns lui viotedy fiindca a avut boxer si poate sa-ti spuna un raspuns mai aproape de realitate. Ne ajuta si mai mult daca aveai o poza din picioare a cainelui sa se vada si restul corpului, asa eu ti-am zis ce am vazut la cap, culoare si blana, atat.

| RedNose a răspuns (pentru sergiuavon):

Poate mama are ceva boxer in spate si cateaua a avut noroc ca mosteneasca din caracteristicile stramosilor, dar daca mama e metis de ceva, tata e metis de altceva cainele e METIS. Un caine provenit din mai multe rase se numeste metis.

| viotedy a răspuns:

Nu-i mai simplu sa intrebi stapanii mamei lui? pune o poza si-ti spun daca are ceva din boxer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mic pentru a-ti da seama ca este rau, el crede ca se joaca, nu conteza cu ce este corcit atata timp cat il iubesti, ia un ziar si fa-l sul, loveste-l usor cand vrea sa muste sa vezi ca se dezvata, daca mai ai intrebari iti stau la dispozitie

| sergiuavon explică (pentru anonim_4396):

Puiul e negru si are ochii albastrii oare cu ce ar fi corcit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sergiuavon):

Eu am vazut ca numai cei din rasa Husky au ochii albastrii, ai grija sa-i faci toate vaccinurile si la ce-i dai sa manance