| TeRogImiDaiFunditaTeImPlor a întrebat:

Salut.Cum imi conving tatal sa imi cumpere catel. Nu merge cu note bune, cu rugamiti cu impresionat. Lui nu ii plac animalele in casa, dar eu si mama vrem unul si nu mai stiu ce sa fac. Un caine e dorinta mea de mult dar...Si nu mai pot sta nici 2 zile, dar pana ma mut la casa mea.Nu mai stiu ce sa fac ajutati-ma va rog. Sa va specific ce rasa vreau: bichon(maltez, frise, havanez... nu cont., de talie mica)

Răspuns Câştigător
| Raluca27 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.
Sincer eu defiecare data cand vreau un lucru sau sa mreg undeva ii spun ca sunt singura din toti din clasa care nu merge sau nu are!laughingPoate iti ie de folos. Daca nu incearca sa te compotri mai frumos sa faci curat prin casa sa iei note foarte bune si vei fi rasplatit zic eu

1 răspuns:
| solumaam a răspuns:

Din ce spui nu prea ai sanse sa il convingi... poate doar daca reusesti sa il ai la mana cu ceva si sa il santajezi laughing
Poti sa incerci sa i-ti faci rost de unul dragut si mic si sa il tii ascuns prin casa cand este acasa si in momentul in care il va descoperi sa nu mai poata decat sa accepte situatia, uneste-te cu mama ta si sariti amundoua pe capul lui!