| Ciobanescgerman171 a întrebat:

Acum o săptămână mi-am luat un ciobanesc german(țin foarte foarte mult la el)are doua luni și este foarte jucăuș dar am câteva probleme:
1.Nu este mâncăcios deloc i-am luat hrana pentru pisici,pt că altceva nu mănâncă și dacă pot face ceva să fie mai mâncăcios,este și slăbuț nu e prea slab și nici cum ar trebuii sa fie, de cand i-am luat hrana pt pisici s-a mai ingrășat un pic...
2. Locuiesc la țară și când vine cineva nu latră(deși execută foarte bine lătratul la comandă)i-ași putea face ceva să latre? Prietenii mi-au spus ca inca este strain sa se invețe cu noua lui curte, aș putea face ceva HELP!
3.îi place să muște de cârpa(când mă joc cu el)dar ii da drumul eu cred că il dor dințișorii, voi ce ziceți?
4.Nu prea face aport,nu este interesat de minge(mingea nu face nici un fel de sunet)dacă ar face vreun sunet ar fi mai ineresat și ce aș pute face sa îl invăț aport?
In rest nu am nici un fel de problema cu el! Dau funda! Vă rog ajutaț-mă!,, În speciL problema 2"Funda! PLEASE HELP!

3 răspunsuri:
| 12lopn a răspuns:

1.vezi sa fie junior mancarea
2.nici al meu nu latra din prima, da cu timpul se va obisnui
3.il mananca maselele si vor cadea la 5 luni fiind inlocuite de dintii definitivi
4. dresajul incepe la 7 luni! atunci incepe sa perceapa mai mult

| 12lopn a răspuns (pentru 12lopn):

La problema 2 lasa mai mult prin curte si se va obisnui

| animaland a răspuns:

Fara hrana pentru pisici. Incearca hrana super premium de la Equilibrio - http://www.animaland.ro/12-hrana-pentru-caini