| vvyoo a întrebat:

Am un bichon havanese fetita de 3 luni si la vara vreau sa calatoresc cu ea in Italia, am inteles ca am nevoie de cip. Stiti cumva cat costa sa-i fac un cip?
Doctorul mi-a zis sa ma duc luna asta sa-i faca vaccin, cam cat costa un vacin? Si cat ma costa toata operatiunea ca sa calatoreaca cu mine cu avinul pana in Italia? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cipul si vaccinul probabil in jur de 200 RON, iar in legatura cu calatorie cu avionul, asta depinde daca vrei sa stea in avion langa tine, sub scaunul din fata ta (costa un pic mai putin decat biletul tau de avion) sau daca vrei sa stea in compartimentul unde sunt bagajele (atunci pretul este ceva mai accesibil). Sa te uiti pe site-ul oficial al companiei de zbor la care vei apela.
Bafta!

| Anca a răspuns:

In nici un caz sa nu lasi catelul in cala cu bagajele!
Va fi si asa destul de stresat de la zgomotul motoarelor.
Imagineaza-ti cum se aude in cala!

| alynutza99 a răspuns:

Buna! Vaccinul costa intre 40 lei si 60 lei. Poti sa ii faci pasaport in loc de cip dar ca sa ii faci pasaport trebuie sa aiba toate vaccinurile. Un ip ar putea osta peste 100 de lei!