| teiubesc1213 a întrebat:

Am un bichon maltez.si tot o data o problema. i-am dat sa manance carne de vita iar seara a vomitat.de 2 zile este slabita.nu are chef de nimic si nu mananca. ce as putea face? este de la carnea de vita, vreo intoxicatie, sau a patit altceva?

7 răspunsuri:
| Giovanna a răspuns:

Bichonul mananca doar bobite, daca vrei sa ii dai carne ii dai ocazional piept sau pulpa de pui FIARTA sau peste fiert si ales bine de oase! In rest legume si fructe! Du-te la un vet, pare sa fie indigestie, ei au stomacul foarte sensibil!

| Tourniquet a răspuns:

Nu cred ca i-a priit la stomacel carnea de vita. Du-te la veterninar cu el, sa nu pateasca ceva mai grav. Pana una alta, dai cu cate o lingurita apa la fiecare 2 minute sa nu se deshidrateze.
Sanatate, succes!

| ATHOS a răspuns:

Cred ca cel mai indicat ar fi sa mergi la un medic veterinar.
Bafta!

| PufiCiufi a răspuns:

Ai facut cea mai mare greseala din viata ta daca ii dai carne de vita unui caine e ca si cum iai da otrava...nu ii face bine la inima si s-ar putea sa moara depinde si de organism fugi repede astazi la un medic veterinar ca sa nu fie prea tarziu ca si o prietena de-a mea a trecut prin aceeasi chestie si cainele era sa moara mai avea foarte putin de trait ca la dus prea tarziu dar din fericire i-a facut operatie si a scapat

| funxhouse a răspuns:

Du-l la veterinar (unul mai bun) si cred ca iti va da un tratament si iti va spune sa nu-i mai dai carne din import.nu-i mai da carne de vita!

| MirunaIoana123 a răspuns:

Pai bichonii sunt alergici la carne de vita...

| Alexandrusm a răspuns:

Pai da incearca sal tii cu mancare pentru caini ca vita nu le prea prieste la rase din astea