| Danieldanyy1234 a întrebat:

Care credeti ca ar castiga la bataie si de ce:
1) Amstaff vs Doberman
2)Rottweilwer vs Doberman
3)Amstaff vs Rottweiler
4)Amstaff vs Ciobanesc german
5) Rottweiler vs Ciobanesc german
6)Ciobanesc german vs Doberman
7)Amstaff vs Ciobanesc caucazian
8)Rottweiler vs Ciobanesc caucazian
9)Ciobanesc caucazian vs Doberman
10)Ciobanesc caucazian vs Ciobanesc german

Nu vreau sa fac lupte sau ceva de genul happy sunt doar curios

Funda celui mai complet raspuns.

Răspuns Câştigător
| KINGPDA a răspuns:

Ca sa va explic cu luptele si care este mai fortos si mai bun trebuie sa fac o comparatie cu oameni asa ca. Un boxer sau luptator la 1, 75 m il rupe pe un alt om de 1, 90 m, exact asa si un pitbull rupe un caucazian sau rottveiler. Amstafful este un pitbull mai cumintel, mai temperat dar tot pitbull este, pe vremuri se numea tot pitbull. Deci atat amstafful cat si pitbull sau si bull terier se nasc criminali de mici, au acest instinct de a rupe. Acest lucru se observa de mici, adica : la 5 luni incepe joaca in care veti observa ca amstafful sau pitbulul sare la gatul altor caini si se fixeaza pe trahee si nu pe spate sau prosti unde maxim ar putea doar paraliza atversarul. Sunt lupte si pe youtube dintre pitbull si rott si se vede cum pitbullul il asteapta face o exchiva si il prinde exact de traheIe omorandu-l.
Alte rase la 5 luni nu se joaca asa sar mai mult nu imobilizeaza gatul adversarului. Eu detin acum amstaff si rott in trecut am fost crescator de carpatin si cunosc orice atac, forta sau inteligenta. Iar la inteligenta rottwailerul si amtafull sunt cam la egalitate, poate foarte putin mai inteligent si mai ascultator amtafful dar depinde acuma si de caine.
RECAPITULAM SA INTELEAGA SI FRAIERI, care au caucazian sau carpatin si au impresia ca daca catelu lor are 70 cm si 65 kg bate orice, gresit un pitbull sau amstaf de 35-40 kg il omoara in fix 2-3 minute. Dupa putere ii clasific in ordine descrescatoare asa 1. Pitbull
2. Amstaff
3. Dog Argentinian
4. Bull terier
5. Tibetanul
6. Rottwailer
7 etc...
Amstafull si pitbullul in trecut omoreau Boi si Bivoli puternici de amuzament si pentru pariurile unor oameni si vine un prost si zice a nu nu poate omora un caine mai mare laughing, mai fratilor omoreau animale de 500-600 kg.

Singurul defect din punct de vedere al atacului este ca toti din rasa pitbull intra si amstaff si bull terier nu pot ataca in grupuri de mai mult de 2 caini, adica nu ataca in haita. sunt ca boxeri 1 pe 1. Sper ca te-am convins si pe tine si pe alti. Ai grija de cainele tau si nu uita orice caine este special in felul lui, dar la bataie cei pe care i-am enumerat mai sus.

| Ionela_Radu_1985 a răspuns (pentru KINGPDA):

Offf desteptule... explica-ne tu crescator a tuturor raselor..hai lasa-ne. ai habar de ce spui? mai citeste si tu istoria raselor, temperamentul si tot ce tine de ele inainte sa deschizi gura. sa iti spun ceva un caine poate sa fie si din cea mai rea rasa din lume daca il dresezi poate deveni un mielusel, adica chiar si un amstaff care au fost facuti numai pentru lupte poate fii un mielusel in fata unui maidanez(cum am spus depinde foarte mult dresajul si liniile de sange din spatele acelui caine) te rog numai abera asa mult, un pitbull nici in visele tale nu 'rupe' un caucazian chiar daca acel caucazian a fost dresat pentru a fi un caine pentru familie, tot se va apara si va lupta pentru viata lui. mai studiaza si apoi vorbeste.iar tu, cel care ai pus o astfel de intrebare...mai invata, cati ani ai 10? de ai pus intrebarea asta stupida asta denota ca ai 10 ani.

12 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

A/R/A/A/R/D/A/R/Cc/Cc.

| asu33 a răspuns:

Dorbermannu pe toti fiindca dobermannu are mai multa viteza decat orice caine.

| Comaprostu a răspuns (pentru asu33):

Unde o tine? rolling on the floor))
DE OGAR AI AUZIT?

| Danieldanyy1234 explică:

Si eu cred la fel laughing) Mai asteptam raspunsuri si poate iei fundawinking daca nu mai primesc raspunsuri mai complexe.

| andreimozo98 a răspuns:

Eu spun asa amstaff rotwailer amftaff amstaff rotwailer doberman amstaff caucazian caucazian caucazian. De ce pentru ca trebuie sa te gandesti si la masamusculara a unui caine si la intreligenta sa si chiatr si la cat de zvelt este.de exemplu rotwailerul este un caine de talie medie putin inteligent si cu masa musculara medie versus caucazian care are urmatoarele atuuri 1inteligenta 2 este caine de stana crescut in inima muntelui si facut sa se poata bate cu lupi si ursi. 3 puternic 4as spune marime pentru ca este mai inalt va castiga pentru ca va veni de deasupa si il va musca de coloana.

| Danieldanyy1234 explică (pentru andreimozo98):

Si de ce amstafful il bate? Adica.si eu cred la fel.doar ca rottweilerul bate caucazianul.asa spun eu...nu este un caine prost, este chiar inteligent.

| KINGPDA a răspuns (pentru andreimozo98):

Prosti du-te acasa ma

| boss_5292 a răspuns:

1)doberman
2)rottweiler
3)amstaff
4)amstaff
5)rottweiler
6)doberman
7)amstaff-acesti caini sunt facuti pentru lupte, odata ce a muscat un alt caine de gat nu ii mai da drumul pana nu il omoara.
8)rottweiler
9)ciobanesc caucazian
10)caucazian

| Albina_Adelfina_1983 a răspuns:

Rotwailerul si Dodermanul au amandoi o putere nemaipomenita, reactia foarte buna, rezisteanta sporita, mentalinatea rapida inaltimea uriasa, dar invingatorul e rotwailerul fiindca are rezistenta si puterea cea mai mare din lume

| dukelu1694 a răspuns:

Eu am vazut atac de rottweiler la pitbull pe care la sfasiat in cateva minute vreo 4....si pe care la omorat sincer mai traia dar a murit la o ora dupa...am si video si voi vorbiti numai tampenii...nici macar nu ati vazut o lupta adevaratalaughing))

| Gabriel_Popescu_1983 a răspuns:

Http://www.liveleak.com/view?i=808_1383331932
aici vezi cum un pitbull ia bataie de la kangal..si nu numai..cainii de talie mare antrenati.rupe un pitbull. bull terier...etc.